Aktualijos, Naujausi

Referendumas dėl pilietybės išsaugojimo: kaip atrodys balsavimo biuletenis?

Ketvirtadienį, lapkričio 16-ąją, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) oficialiai patvirtino balsavimo biuletenio, kurį rinkėjai gaus atėję balsuoti į gegužės 12 d. vyksiantį referendumą dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo. 

VRK pranešime rašoma, kad referendume dėl Konstitucijos pakeitimo rinkėjams bus siūloma šio įstatymo 12 straipsnyje atsisakyti sakinio „Išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“, kuris šiuo metu neleidžia išsaugoti Lietuvos pilietybės įgijus kitos valstybės pilietybę.

Rinkėjai, pritariantys tokiai Konstitucijos pataisai, balsuoja biuletenyje pažymėdami laukelį TAIP, nepritariantys – NE. 

Jei rinkėjas biuletenyje pažymėtų abu langelius arba nepažymėtų nė vieno, balsavimo biuletenis būtų laikomas negaliojančiu.

Tokiu atveju, jei referendumas dėl pilietybės išsaugojimo įvyktų ir pataisa būtų priimta, Konstitucijos 12 straipsnis atrodytų tiksliai taip, kaip nurodyta šiame balsavimo biuletenyje.

Referendumo biuletenio maketas parengtas vadovaujantis Seimo nutarimu paskelbti privalomąjį referendumą dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo.

Jo maketas taip pat pritaikytas naudoti kartu specialiomis rinkimų biuletenių įmautėmis su Brailio raštu, kuriomis naudodamiesi regėjimo negalią turintys rinkėjai galės balsuoti be kitų asmenų pagalbos, asmeniškai ir slaptai.

Privalomasis referendumas dėl pilietybės išsaugojimo vyks 2024 m. gegužės 12 dieną, kartu su tą pačią dieną vyksiančiais Respublikos Prezidento rinkimais.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Ukmergietis. :
    Klausimėlis? Kokio dydžio turi būti užpakalis, kad užsėstum du, ar daugiau klozetų ( pilietybių ).
  • Info :
    Jokių dvigubų pilietybių, jei velnias išnešė kitan kraštan ieškant naudos sau, tai ir naudokis ta nauda ten ir iš čia nieko nebereikalauk
  • ? :
    O alaus duos už balsavimą? Nuo balsavimo dėl stojimo į ES kai davė alaus už balsą - nuo to laiko tik už alų ir balsuoju...

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas