Renginyje skambėjo poezija ir muzika.

Kultūra, Naujausi

„Pavasaris, žemė ir moteris“

Genė VAITKŪNIENĖ

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Šventupės padalinio vyresnioji bibliotekininkė

 

Pavasaris Šventupės dvare atgijo poezijos ir muzikos garsais…

Poezijos ir dainų vakaru „Pavasaris, žemė ir moteris” paminėjome Žemės dieną, atgyjančią gamtą ir moterį joje – mylinčią, kuriančią, besiskleidžiančią, kaip pirmieji pavasario pumpurai…

O minint Pasaulinę poezijos dieną pasitaikė labai graži proga – pasiklausyti mūsų, šventupiečių, poečių eilių ir pagal jų kūrybą sukurtų dainų.

Eilėraščiai, sklidantys iš Valdutės Kunigėlienės, Reginos Mulevičienės, Janės Giedraitienės, Genoefos Povilavičienės, Renatos Šapranauskaitės, Linos Šeškuvienės ir Birutės Stundienės lūpų, atspindėjo pavasario grožį, žemės derlingumą ir moteriškumo galią.

Daivos Šermukšnienės sukurtos dainos Valdutės ir Janytės žodžiais, kurias su meile atliko ansamblis „Obelėlė“, pati autorė ir Kazimieras Šermukšnis, vakarui suteikė dar daugiau šilumos ir šviesos. O V. Kunigėlienės tapybos paroda „Paupy pavasaris vaikšto“ ir tautodailininkės Romos Radzevičienės skutinėtų margučių kraitė – dar daugiau pavasario spalvų.

Dainavo ansamblis „Obelėlė“.

Šis vakaras Šventupės dvare tapo tikru pavasario šventės įkūnijimu, kur poezija ir muzika susipynė į vieną, leisdamos kiekvienam patirti metų laikų magiją ir moteriškumo esmę.

Tai buvo pirmasis mūsų „Metų laikų“ ciklo renginys, įkvėptas Kristijono Donelaičio, kurio 310-ąjį jubiliejų minime šiais metais.

Tikimės šiemet pakviesti klausytojus ir į vasaros, rudens ir žiemos poezijos ir dainų šventes.

Ačiū gausiam žiūrovų būriui – Jūs mus įkvepiate naujiems sumanymams.

Kęstučio ZABIELOS nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas