Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos

Prasidėjo pasėlių deklaravimas

Gegužės 2-ąją prasidėjo vienas svarbiausių procesų žemės ūkyje – kasmetis žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas, truksiantis iki birželio 21 d. Žemės ūkio ministerija pažymi, kad pavėluotai paraiškas bus galima teikti iki liepos 1 d.

Tai jau antrieji Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano įgyvendinimo metai. Svarbu prisiminti, kad siekiantieji gauti tiesiogines išmokas turi įrodyti aktyvaus ūkininkavimo faktą, jaunieji ūkininkai – pagrįsti pasirengimą ūkininkauti. Papildoma perskirstomoji pajamų paramos išmoka mokama tik deklaruojantiems mažiau kaip 500 ha.

Be to, pareiškėjai gali savanoriškai prisiimti papildomus įsipareigojimus ir reikalavimus bei gauti papildomą klimatui, aplinkai ir gyvūnų gerovei naudingų sistemų išmoką (ekologinės sistemos). Ekologinės sistemos šiemet buvo papildytos nauja ekologine sistema „Ariamosios žemės keitimas pievomis, jų išlaikymas ir priežiūra“, peržiūrėti ekologinių sistemų išmokų dydžiai, atnaujinti reikalavimai paramai gauti.

Daugiau svarbios informacijos apie tiesiogines išmokas ir paramą pagal kitas programas, susijusias su plotu bei gyvuliais, galima rasti Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos išleistame specialiame laikraštyje.

Taip pat ministerija primena, kad kiekvieną ketvirtadienį, 8 valandą, rengiamos nuotolinės ūkininkų konsultacijos, kuriose ūkininkus geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės, žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimų, tiesioginių išmokų taisyklių klausimais konsultuoja Žemės ūkio ministerijos, Nacionalinės mokėjimo agentūros, VĮ Žemės ūkio duomenų centro specialistai.

Turintys klausimų, susijusių su pasėlių deklaravimu, juos gali atsiųsti ir e. paštu tiesiogines@zum.lt.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas