I. Skauronė.

Žmonės

Kraštietė perrinkta antrai rektorės kadencijai

Gegužės 9-ąją Vilniaus dailės akademijos (VDA) taryba antrai rektorės kadencijai perrinko prof. Ievą Skauronę. Antrosios kadencijos pradžia – šių metų birželio 4 d.

Kaip skelbiama pranešime, ši aukštoji mokykla naujo rektoriaus rinkimų procedūras pradėjo kovo mėnesį. Prof. I. Skauronė VDA rektoriaus rinkimuose buvo vienintelė kandidatė, kuri siekė šio posto. VDA rektorius renkamas kas penkerius metus.

„Dėkoju visai Vilniaus dailės akademijos bendruomenei ir Tarybai už pasitikėjimą. Tai didelė atsakomybė ir įpareigojimas tęsti pradėtus darbus. Mes esame tie, kuriems tenka atsakomybė parengti dailės, dizaino, architektūros sričių profesionalus, motyvuotus dirbti Lietuvos labui ir savo kūryba garsinti Lietuvą pasaulyje. Šiuo metu Akademijoje Vilniuje, Kaune, Telšiuose ir Klaipėdoje studijuoja daugiau kaip 1 700 studentų, jiems dėsto daugiau kaip 300 pripažintų menininkų“, – teigė VDA rektorė.

I. Skauronė 1995 m. baigė Ukmergės dailės mokyklą, 1996 m. – Jono Basanavičiaus vidurinę mokyklą. 1997–2001 m. studijavo VDA, įgijo menų bakalauro laipsnį, 2001–2003 m., įgijo menų magistro laipsnį. 2000 m. mokėsi Prahos vaizduojamosios dailės akademijoje. 2009 m. pradėjo dėstyti VDA, o nuo 2013 m. vadovauti Įvietinto meno ir scenografijos katedrai ir Tarptautinių ryšių skyriui, stažavosi įvairiose užsienio dailės ir dizaino mokyklose. Nuo 2019 m. VDA rektorė. Ji yra tarptautinių meno ir mokslo komisijų ekspertė, Lietuvos dailininkų sąjungos narė, surengusi daugiau kaip 30 individualių tapybos parodų ir dalyvaujanti grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje.

„G. ž.“ inform.

 

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas