Asociatyvi nuotrauka.

Naujausi, Žmonės

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis skirtas ir ukmergiškei

Motinos dienos proga šalies prezidentas Gitanas Nausėda už nuopelnus motinystei, globai ir rūpybai, už atsakingumą ir įkvepiantį pavyzdį skyrė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalius. Juos prezidento pasirašytu dekretu pelnė per 50 motinų ir globėjų. Tarp apdovanotųjų yra ir Ukmergės rajono gyventoja – želviškė Sigita Kriaučiūnienė.

Šiemet šešiasdešimtmetį švęsianti S. Kriaučiūnienė pagimdė ir kartu su vyru Valentinu užaugino penkis vaikus, kuriuos auklėjo katalikiškai, išmokė dirbti, padėti, duoti, o ne imti.

S. Kriaučiūnienės kandidatūrą šiam garbingam apdovanojimui pasiūlė Želvos bendruomenė, o tvirtino rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus iniciatyva suburta komisija.

Sigita 1983 m. baigė Rokiškio rajono Juodupės vidurinę mokyklą, o 1986 m. tuometiniame Kauno Mičiurino tarybiniame ūkyje-technikume įgijo sodininkystės-daržininkystės specialybę. 2020 m. moteris gavo ir virėjo kvalifikacijos profesinio mokymo diplomą su pagyrimu.

Sigita ir Valentinas Kriaučiūnai susituokė 1989 metais.

Augindama vaikus S. Kriaučiūnienė 1996 metais pradėjo dirbti ir iki šiol dirba Želvos parapijos katalikiškuose senelių namuose.

Mama visus savo vaikus skatino gerai mokytis, studijuoti, o net jei kas ir nepavyksta – niekada nenuleisti rankų.

Šeimos pirmagimis Mantas mokėsi Želvos vidurinėje mokykloje, vėliau studijavo Vytauto Didžiojo universitete istoriją ir Kauno kolegijoje multimedijos technologijas. Šiuo metu sūnus dirba UAB „Highlife“.

Antroji gimė dukra Dovilė, kuri Vytauto Didžiojo universitete įgijo anglų kalbos filologijos bakalauro diplomą. Moteris dirba UAB „Narbutas International“ planavimo technologe.

Dukra Monika Kauno taikomosios dailės mokykloje baigė keramikos ir juvelyrikos studijas. Šiuo metu ji dirba aukštosios juvelyrikos namų „v2o“ galerijos vadybininke.

Sūnus Lukas taip pat mokėsi Želvos vidurinėje mokykloje, vėliau Kauno technologijų universitete studijavo elektros inžineriją. Dabar vyras dirba UAB „Dextera“.

Jaunėlė Brigita studijuoja Vilniaus universitete biologiją ir šiuo metu rašo baigiamąjį bakalauro darbą.

S. ir V. Kriaučiūnų šeimoje vyrauja tikėjimas, sutarimas, vienas kito palaikymas, tarpusavio pagarba, tolerancija ir meilė. Vaikai visada buvo mokomi šių vertybių ir tai atsispindėjo jų elgesyje tiek besimokant mokykloje, tiek dabar, kai jau visi yra užaugę ir savarankiški. Ne kartą ši šeima iš Želvos mokyklos direktoriaus rankų yra gavusi padėkos raštų už puikius vaikų mokymosi rezultatus, gerą auklėjimą ir rodomą pavyzdį visuomenei. Želvos bendruomenė džiaugiasi atsakingais, aktyviais, darbščiais, kultūringai išauklėtais, sportiškais ir kūrybingais šios šeimos vaikais. Dažnas šią šeimą matydavo ne tik kartu besidarbuojančius prie savo namų, bet ir skubančius padėti sukrauti malkas ar nušienauti žolę vienišai močiutei, išplauti ar papuošti bažnyčios prieigas, sutvarkyti vieną ar kitą apleistą kapą, iškepti gardų pyragą į Želvą atvykstantiems bendruomenės ar parapijos svečiams. Taip pat aplinkinius džiugina jaukiai ir gražiai išpuoselėta namų aplinka, žydintys gėlynai, tai – visos šeimos darbo rezultatas, kuris ne kartą yra pripažintas ir įvertintas „Gražiausia Želvos sodyba“ apdovanojimu.

S. Kriaučiūnienė ne tik augindama vaikus, bet ir dabar aktyviai dalyvauja tiek Želvos bendruomenės, tiek parapijos gyvenime. Visada atliepia į prašymą padėti, įsijungia į organizuojamus renginius, pati skatina ir buria žmones į maldos grupę (yra apdovanota Kaišiadorių vyskupo Jono Ivanausko padėkos raštu), kviečia į piligrimines keliones, skuba pas senelius, kuriems jos dėmesys ir širdies šiluma yra labai reikalinga. Ji yra puiki šeimininkė, rūpestinga mama, nuoširdi ir išklausanti draugė, bendruomenės narė, parapijietė.

Sigita – aktyvi ir organizacijos Caritas narė, padeda negandos ištiktiems žmonėms.

Želvos bendruomenės įsitikinimu, S. Kriaučiūnienė yra išskirtinis įkvėpimo šaltinis visuomenei, bendruomenei, valstybei ir tikras motinystės pavyzdys.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas