Aktualijos

Pajamų nedeklaravusiems gyventojams – VMI priminimai per EDS

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) informuoja, kad gyventojams, kurie turėjo, tačiau nepateikė pajamų deklaracijos, pradėjo siųsti priminimus. Pirmieji jų sulaukė daugiau nei 400 Ukmergės rajono savivaldybės gyventojų. Priminimai bus siunčiami dalimis per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS).

„Deklaravimo terminas jau pasibaigė, tad pradedame siųsti priminimus gyventojams, privalantiems deklaruoti pajamas, tačiau to dar nepadariusiems. Norime, kad pajamas deklaruoti pamiršę gyventojai nebedelstų to atlikti ir sumokėtų mokestį kaip įmanoma anksčiau – taip jiems nesusikaups reikšminga suma delspinigių. Primenu, kad delspinigiai skaičiuojami tiems gyventojams, kurie privalėjo sumokėti mokėtiną sumą, susidariusią pagal pajamų deklaraciją – už kiekvieną pradelstą dieną skaičiuojami 0,029 proc. delspinigių“, – teigė Vilniaus AVMI vadovė Virginija Ginevičienė.

Sulaukusieji VMI priminimo turi 10 dienų deklaruoti pajamas. Jei gyventojai turi finansinių sunkumų ir negali iš karto sumokėti mokesčio, pateikę pajamų deklaraciją jie gali kreiptis dėl mokėjimo išdėstymo dalimis, sudarant mokestinės paskolos sutartį (MPS), kuriai taikomos 0,01 proc. palūkanos. Pažymėtina, kad už deklaracijų nepateikimą gali būti taikoma administracinė atsakomybė.

Pateikti pajamų mokesčio deklaraciją reikia per Elektroninio deklaravimo sistemą. Konsultacijos mokesčių klausimais teikiamos tel. +370 5 260 5060 ar e. būdu per Mano VMI. Atvykimui į aptarnavimo padalinius būtina išankstinė rezervacija.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas