Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Avarinis buto durų atrakinimas – kada jo prireikia?

Gyvenime gali nutikti nemažai atvejų, kuomet avarinis buto durų atrakinimas tampa vieninteliu sprendimu. Blogiausia, kuomet tokia situacija įvyksta skubant į darbą, kelionę ar grįžus nakties metu, tačiau, yra specialistai, kuriems durų atrakinimas yra profesija ir tą jie neretai atlieka ištisą parą, be išeiginių.

Taigi, kada reikalinga avarinis atrakinimas?

SOS Atrakinimas komanda išskiria daug atvejų, kada buvo iškviesti atrakinti buto duris. Yra buvę ir kuriozinių situacijų, o taip pat ir daug pasikartojančių atvejų.

Dažniausiai, avarinis atrakinimas būna reikalingas dėl visiems žinomų ir suprantamų priežasčių. Pagrinde išskiriamos šios priežastys:

  • Pamesti rakteliai. Daug kam teko pamesti raktelį, tačiau, neretai jį galima pasiskolinti iš kito šeimos nario, kambarioko ar kartais net pastato administratoriaus. Turint kitą raktą galima greitai ir nebrangiai pasigaminti rakto kopiją ir toliau naudotis spyna. Tačiau, tais atvejais, kuomet pamestas vienintelis raktas – būtinas profesionalus durų atrakinimas. Jį, žinoma, galima bandyti atlikti ir pačiam, tačiau taip galima sukelti tik dar daugiau nuostolių – sugadinti duris, spynas, staktą ir durų furnitūrą.
  • Užstrigusi spyna. Kita dažnesnė situacija, dėl kurios reikalingas avarinis atrakinimas – tai užsikirtusi spyna. Pasitaiko tokių atvejų, kuomet raktas sukasi spynoje, bet jos neatrakina, arba visiškai nejuda nei į kairę, nei į dešinę. Įprastai, po truputį vis sunkiau užsirakinanti spyną reiškia, kad ateis diena, kuomet ji taps visai nebenaudojama. Dėl šios priežasties, patyręs spynų meistras visada galės padėti ne tik su durų atidarymu, bet ir spynos remontu ar keitimu.
  • Sulūžęs raktas. Pasitaiko, jog raktas sulūžta dėl neatsargumo arba sunkiai veikiančios spynos. Tokiu atveju, SOS Atrakinimas komanda išskiria kelis sprendimus. Jeigu raktas sulūžęs, bet lieka rankoje, o ne spynoje, tuomet jie įprastai gali pagaminti naują raktą pagal lūžusį – tai pigiausias ir praktiškiausias problemos sprendimo būdas. Tačiau, jeigu raktas yra užstrigęs spynoje, jie rekomenduoja jį kuo atsargiau ištraukti. Neretai, padėti gali sutepimo skystis ir pincetas, ar sąvaržėlė, kuria galima būtų užkabinti sulūžusį raktą. Tuo atveju, kuomet raktas įstrigęs ir neišsitraukia savo jėgomis, gali padėti tik ekspertas su specialiais įrankiais.

Tačiau, be aukščiau paminėtų atvejų pasitaiko ir pilna keistesnių ir įdomesnių situacijų. Pavyzdžiui, yra buvęs net ne vienas atvejis, kuomet avarinis durų atidarymas buvo reikalingas žmogui užsitrenkus balkone. Taip buvo nutikę dėl sugedusių balkono durų ar dėl to, jog jas užtrenkė vėjas. Tokia situacija gali būti itin pavojinga, jeigu nutinka žiemą, tad tenka dirbti maksimaliu greičiu.

Yra buvę ir atvejų, kuomet duris iš vidaus užrakina vaikai ir dėl garsiai grojančios muzikos ar televizoriaus, ar dėl gilaus miego negirdi besibeldžiančių tevų. Tokie atvejai gali nutikti net ir turint atsarginius raktus, kadangi jei yra tik iš vidaus rakinamas naktinukas ar įkištas raktas, durų iš išorės gali ir nepavykti atrakinti įprastais būdais.

Deja, būna ir tokių atvejų, kuomet avarinės tarnybos pagalbos prireikia antstoliams, policijai ar greitajai. Tokie atvejai yra liūdnoji šios specialybės dalis, bet išsaugo duris nuo išlaužimo ar sugadinimo.

Kur kreiptis, kai reikalingas spynų atrakinimas?

Jeigu atsitiko taip, kad nepavyksta atrakinti buto, automobilio ar seifo durų, galima kreiptis į šios srities ekspertus – kontaktus rasite čia.

Spynų atrakinimas jiems yra kasdienybė, dėl ko jį atlieka atsižvelgdami į spynos modelį, saugumą, durų konstrukciją ir kitus faktorius. Atrakinimui naudojama tik profesionali įranga, visrakčiai ir kiti įrankiai leidžiantys spynas atrakinti kuo įmanoma gražiau.

Tais atvejais, kuomet spynų atrakinimas reikalingas dėl sugedusių spynų, jie taip pat siūlo spynų remontą ir keitimą, kad galima būtų sklandžiai naudotis durimis. Tais atvejais, kuomet visi raktai yra pamesti, jie gali juos atgaminti arba spynelę pakeisti nauja su naujais raktais.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas