Kultūra, Naujausi

Kviečia susipažinti su Ukmergės senamiesčio bronzine kopija

Ukmergėje, Vilniaus g. ir Kęstučio a. sankryžos pėsčiųjų zonoje, ant akmeninės pakylos įrengtas bronzinis Ukmergės senamiesčio maketas. Šis taktilinis (liečiamas) žemėlapis apima beveik visą istorinio senamiesčio teritoriją. Ukmergės senamiestis – puikiai išlikęs XIX-XX a. pr. valstybės saugomas urbanistikos paminklas.

Kaip skelbiama rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus paviešintoje informacijoje, bronziniai mažosios architektūros elementai (taktilinės pavienių pastatų kopijos ir žemėlapiai) Ukmergės mieste ir rajone yra įrengiami rajono savivaldybei įgyvendinant ES lėšomis finansuojamą projektą „Turizmo maršruto Elektrėnai–Širvintos–Ukmergė informacinės infra-struktūros plėtra“.

Jau sumontuoti devyni iš dešimties taktilinių lankytinų objektų kopijų ir žemėlapių. Pernai ir šiemet bronzinės pastatų kopijos buvo įrengtos šalia Švč. Trejybės ir Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčių, buvusios Ukmergės Didžiosios žydų sinagogos, Kraštotyros muziejaus, Senosios gaisrinės bokšto, Siesikų (Daugailių) pilies, Prezidento Antano Smetonos vasaros rezidencijos ir Užugirio mokyklos-muziejaus.

Lankytinų objektų taktilinės kopijos sukurtos pasitelkus 3D skenavimo ir spausdinimo technologiją, siekiant, kad būtų juntamas eksponuojamų pastatų mastelis bei reljefo išraiškingumas.

Objektų kopijoms ir žemėlapiams gaminti nuspręsta naudoti aplinkos poveikiui, lauko sąlygoms, UV spinduliams, spalvų nusidėvėjimui atsparias medžiagas, todėl gamybai pasirinkta bronza. Taktilinius objektus ir žemėlapius projektuoja, gamina ir įrengia UAB „Verslo ir neįgaliųjų vystymo grupė“, laimėjus viešojo pirkimo konkursą.

Prie kiekvieno objekto yra pritvirtintas QR kodas, kurį nuskenavus mobiliojo ryšio telefonu, pasigirsta objekto istorija lietuvių ir anglų kalbomis.

Dar vienas taktilinis žemėlapis netrukus bus įrengtas šalia kuriamo miniatiūrų parko „Mini Lietuva“. Jame bus atvaizduotas Lietuvos žemėlapis ir apskričių lankytini objektai.

„G. ž.“ inform.

Vitalijos ŽIŪRIENĖS nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • **** :
  Ne nuo to galo( kaip visada) pradeda ...gal galu gavoja?
 • stase :
  kai keliai sutvarkyti, miestas blizga galima ir maketus kurti
 • O.k. :
  Vizualizacija bronzoje kiek kainavo biudzetui???
 • Robotas :
  Ar šis bronzinis maketas yra su visais nelegaliais sandeliukais ir pan.?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas