Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos

Nuo gegužės 1 d. – palengvinimai seniai neužbaigtiems pastatams sutvarkyti

Seimas priėmė Statybos, Teritorijų planavimo, Teritorijų planavimo, statybos ir žemės naudojimo valstybinės priežiūros bei Architektūros įstatymų pataisas, leisiančias užtikrinti statybos procesų efektyvumą, teisėtumą ir skaidrumą. Šios pataisos priimtos atsižvelgus į parlamentinės kontrolės ir darbo grupių išsakytas pastabas.

Nuo gegužės 1 d. įsigaliojo reglamentavimas, kad nekilnojamojo turto registre registruotiems statiniams ar jų dalims, kurie, turint statybą leidžiantį dokumentą, pradėti statyti iki 2010 m. sausio 1 d. ir neužbaigti ir kurių statybą leidžiantis dokumentas nebegalioja, leidžiama parengti statinių ar jų dalių rekonstravimo arba remonto projektus, aprašus ir pagal juos gauti statybą leidžiančius dokumentus.

Įtvirtinta galimybė statybos valstybinės priežiūros pareigūnams Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros įstatymo nustatytais atvejais ir tvarka sustabdyti kvalifikacijos atestato ar teisės pripažinimo dokumento galiojimą. Patikslinti reikalavimai siekiantiems eiti statinio projekto ekspertizės vadovo, statinio projekto dalies ekspertizės vadovo, statinio ekspertizės vadovo, statinio dalies ekspertizės vadovo pareigas bei papildyti kvalifikacijos atestatų panaikinimo atvejai.

Paankstintas Statybos įstatymo nuostatų, kuriomis didinamos baudos už pakartotinių pažeidimų padarymą, įsigaliojimas: jos irgi įsigaliojo š. m. gegužės 1 d., nors anksčiau buvo numatyta, kad įsigaliojimo data yra š. m. lapkričio 1 d. Nustatytos naujos baudos juridiniams asmenims už informacijos apie pasamdytą subrangovą nepateikimą bei patikslintos kitos juridiniams asmenims nustatytos baudos.

Praėjusių metų gruodžio 19 d. priimtos Statybos įstatymo pataisos, susijusios su statybos leidimų išdavimu, kaip ir planuota, įsigalios nuo š. m. lapkričio 1 d.

Jose numatyta, kad vietoje trijų esamų projektavimo etapų liks du – projektinių pasiūlymų ir techninio darbo projekto. Statybą leidžiantis dokumentas bus išduodamas po projektinių pasiūlymų stadijos, taip bus išvengta besidubliuojančių tikrinimų savivaldybėse ir kitose institucijose.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas