Į Kraštotyros muziejų šventės proga buvo pakviesti rajono kultūros darbuotojai, dalyvavo rajono vadovai, politikai, kiti svečiai.

Kultūra, Naujausi

Linkėjo, kad kultūra išliktų taikos ir vilties nešėja

Loreta EŽERSKYTĖ

 

Pirmadienį, balandžio 15-ąją, Ukmergėje šešioliktą kartą paminėta Pasaulinė kultūros diena. Ta proga į šventinį renginį, kuris vyko Kraštotyros muziejuje, buvo pakviesti kultūros darbuotojai, dirbantys Kultūros centre, Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje ir Kraštotyros muziejuje. Jame dalyvavo rajono vadovai, politikai, kiti svečiai.

Šventėje buvo teikiami apdovanojimai, dovanos, gėlės, skambėjo sveikinimo ir padėkos žodžiai. Renginio šventinę nuotaiką savo atliekamomis dainomis taip pat kūrė Panevėžio rajono Miežiškių kultūros centro populiariosios muzikos grupė „Pilnatis“.

Ši tradicinė šventė, kurios metu pagerbiami kultūrai labiausiai nusipelnę ukmergiškiai, neretai vadinama Ukmergės „Oskarų“ teikimo ceremonija. Ir, matyt, ne atsitiktinai, nes šio renginio metu tarsi įvertinami darbai, kūrybiniai projektai, kuriuos per metus atliko, sukūrė visa rajono kultūros darbuotojų bendruomenė, ir iš jų išskiriami reikšmingiausi, sėkmingiausi.

Renginį vedusi rajono Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkė Indrė Kižienė pirmąjį tarti sveikinimo žodį pakvietė savivaldybės merą Darių Varną. Jis kultūros darbuotojams dėkojo už visas jų iniciatyvas ir linkėjo būti impulsu, skatinančiu Ukmergės gyventojus ir svečius dar labiau mylėti mūsų kraštą, jo vertybes, kad kultūra išliktų taikos ir vilties nešėja.

Renginio vedėja I. Kižienė.

Rajono kultūros bendruomenę sveikino net trys Lietuvos Respublikos Seimo nariai – Juozas Varžgalys, Algirdas Stončaitis ir Jonas Pinskus. Jie kalbėjo, kad be kultūros darbuotojų rankų neapsieina nė vienas svarbiausias rajono renginys, šventė. Politikai akcentavo, jog kultūros darbuotojų triūsą sunku būtų įvertinti pinigais, nes jie savo darbui atiduoda visą širdį. Už pasiaukojantį darbą, nuoširdžias pastangas Seimo nariai įteikė padėkas Kultūros centro, rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos ir Kraštotyros muziejaus vadovėms Rasai Graužinienei, Sigitai Astikienei ir Violetai Reipaitei.

Seimo narys J. Pinskus.

Pasveikinęs susirinkusiuosius rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas paskelbė, kad 2023 metų sėkmingiausio Ukmergės rajono kūrėjo kūrybinio projekto nominacijos laureato vardą už dailės, muzikos, teatro, šokio, literatūros, kino ar kitose kūrybos srityse pasiektą išskirtinį rezultatą, sukurtą meno kūrinį pelnė Ukmergės kraštotyros muziejaus renginys-paroda „Laisvės dvasia – Rockmergė“. Jo kuratorei ir autorei muziejininkei Eglei Butkutei įteiktos tradicinės dovanos – skulptoriaus Henriko Orakausko skulptūrėlė-replika „Sveikinu“ bei 600 eurų piniginė premija.

Iš kairės – V. Noreikienė ir E. Butkutė.

Už pasiekimus ir reikšmingus darbus kultūros srityje, kultūros vertybių ugdymą geriausia praėjusių metų kultūros darbuotoja pripažinta Ukmergės kraštotyros muziejaus muziejininkė Vaida Noreikienė. Savivaldybės meras D. Varnas jai įteikė Garbės raštą ir dviejų minimalių mėnesinių algų dydžio piniginę premiją.

Apdovanojimą atsiėmusi muziejininkė visus sveikino su švente ir už palaikymą, pagalbą, padrąsinimą, paskatinimą, bendrystę dėkojo visiems, o ypatingai – Kraštotyros muziejaus kolektyvui. Taip ji sakė, jog džiaugiasi ir didžiuojasi būdama Ukmergės krašto kultūros puoselėtojų dalimi.

Už paramą ar pagalbą kultūros įvykių vyksmui, kultūrinių renginių ar kūrybinių idėjų įgyvendinimui, už aktyvią ir nuolatinę pagalbą Ukmergės rajono kultūros įstaigų kultūrinių renginių bei kūrybinių projektų įgyvendinimui, už Ukmergės rajono kultūrinės veiklos sklaidą 2023 metų kultūros mecenatų nominacijos laureatų vardai suteikti rajono laikraščių „Gimtoji žemė“ ir „Ukmergės žinios“ redakcijoms. Kraštotyros muziejaus, Kultūros centro ir Vlado Šlaito viešosios bibliotekos direktorės abiejų redakcijų vadovėms – L. Ežerskytei ir Vilmai Nemunaitienei – įteikė po fotomenininko Arūno Kulikausko fotografijos meno kūrinį „Saulės takas“.

Iš kairės – L. Ežerskytė, R. Graužinienė, S. Astikienė, V. Reipaitė ir V. Nemunaitienė.

Šventės metu taip pat pagerbti bei apdovanoti ir tie rajono kultūros atstovai, kurie savo darbinėje veikloje puoselėja prigimtinės kultūros idėjas, tampa Ukmergės kultūros ambasadoriais, tradicijų augintojais ir gaivintojais, istorijų rinkėjais ir pasakotojais, tie, kurie kūrybiniais pasiekimais stiprina Ukmergės krašto bendruomenės kultūrinę tapatybę.

Savivaldybės meras D. Varnas apdovanojo Ukmergės kraštotyros muziejaus darbuotojus: vyr. muziejininką Vladą Kovarską, kultūrinių veiklų koordinatorę ir organizatorę Daivą Misiukienę ir Siesikų (Daugalių) pilies administratorių-edukatorių Audrį Matulaitį, Kultūros centro darbuotojas: Vidiškių bei Šventupės skyrių meno vadovę Daivą Šermukšnienę ir teatro režisierę Skaistę Vasiliauskaitę-Dančenkovienę, rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos darbuotojas: Šventupės padalinio vyr. bibliotekininką Genę Vaitkūnienę, Jasiuliškių padalinio vyr. bibliotekininkę Vilmą Belapetravičienę ir Želvos padalinio vyr. bibliotekininkę Danguolę Gabinaitienę.

D. Varnas apdovanoja V. Belapetravičienę.

Susirinkusiuosius sveikinusi Kraštotyros muziejaus direktorė V. Reipaitė priminė, jog įstaiga šiais metais mini 80 metų jubiliejų, ir trumpai pristatė šiai progai skirtus renginius, į kuriuos muziejininkai ukmergiškius bei miesto svečius kvies visus šiuos metus. Taip pat buvo parodytas jubiliejui skirto filmo anonsas.

Šventė baigėsi muziejuje atidarytos naujos parodos lankymu bei UAB „Ukmergės duona“ naujų gaminių degustacija.

Dainiaus VYTO nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas