Pasiutligės jaukas.

Aktualijos

Prasidėjo pavasarinė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad prasidėjo pavasarinė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės. Jos metu iš orlaivių yra mėtomi jaukai, kurių viduje yra vakcina.

Laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės bus atliekama 50 kilometrų pasienio su kaimyninėmis šalimis – Lenkija ir Baltarusija ruožo teritorijos dalyje, kuri priskirta buferinei zonai, t. y. Šalčininkų, Trakų, Vilniaus, Kaišiadorių, Prienų, Alytaus, Varėnos, Zarasų, Ignalinos, Švenčionių, Rokiškio, Utenos, Anykščių, Molėtų, Ukmergės ir Širvintų rajonų, taip pat Elektrėnų, Birštono, Marijampolės, Kalvarijos ir Druskininkų savivaldybėse.

Viename kvadratiniame kilometre bus išmėtyta ne mažiau kaip 25 jaukai su vakcina nuo pasiutligės. Iš viso Lietuvos teritorijoje bus išmėtyta apie 505 000 jaukų. Jeigu bus palankios meteorologinės oro sąlygos, pavasarinę laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės planuojama baigti birželio 30 d.

VMVT primena, kad jaukai, kurių viduje yra vakcinos, atitinka saugos standartus. Aptikus tokį jauką patariama jo neliesti ir nerinkti, o apie tai nedelsiant tel. 1879 pranešti VMVT, kad atvykę specialistai juos surinktų.

Pastebėjus, kad jauką netyčia rado ir suėdė augintinis, rekomenduojama keletą dienų stebėti jo sveikatą, pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju. Naminiams gyvūnams šie jaukai nepavojingi, tačiau galimos komplikacijos jų perdozavus.

Galima priminti, kad Lietuvoje pasiutligė laukiniams gyvūnams nebuvo nustatyta nuo 2018 metų, o naminiams paskutinį kartą buvo nustatyta 2013 metais. To pavyko pasiekti VMVT sistemingai vykdant pasiutligės likvidavimo programą. Dar 2005 m. pasiutligės atvejų buvo nustatyta net 1 652. Daugiausia liga buvo išplitusi tarp laukinių gyvūnų.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas