Naujausi, Žmonės

Garbės piliečio vardą siūlo suteikti Vytautui Tutliui

Balandžio 25 dieną vyksiančio rajono Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkės projekte įrašytas klausimas Dėl Ukmergės rajono Garbės piliečio vardo suteikimo. Šį vardą siūloma suteikti buvusiam ilgamečiui Ukmergės sporto centro direktoriui Vytautui Tutliui  už nuopelnus Lietuvos moterų futbolui, socialinės atsakomybės principų diegimą futbole, Lietuvos ir Ukmergės vardo garsinimą.

Ukmergės rajono garbės piliečio nuostatuose, kuriuos rajono Savivaldybės taryba patvirtino 2023 m. gruodžio 21 d. sprendimu, nustatyta, kad pasiūlymus dėl Garbės piliečio vardo suteikimo gali teikti Savivaldybės tarybos nariai, nevyriausybinės organizacijos, vietos bendruomenės, kolegialios gyventojų grupės, kiti juridiniai ir fiziniai asmenys.

Garbės piliečio vardo suteikimo komisijai buvo pateiktos trys kandidatūros. Komisijos narių balsų dauguma nuspręsta, kad Savivaldybės tarybai būtų teikiama V. Tutlio  kandidatūra.

Vidiškių pagrindinės mokyklos bendruomenės siūlyme ir rekomendacijose, kurias pateikė  Ukmergės sporto centras, Lietuvos futbolo federacijos trenerių taryba, Vidiškių miestelio ir Šventupės kaimo bendruomenės, Vidiškių seniūnija, pabrėžiamas V. Tutlio dėmesys vaikams iš socialinę riziką patiriančių šeimų, sugebėjimas perteikti sporto svarbą žmogaus gyvenime.

Ukmergės rajono garbės piliečio vardas Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams už ypatingus nuopelnus bei išskirtinį indėlį į Ukmergės rajono, Lietuvos ir pasaulio mokslo, švietimo, kultūros, sporto, ekonomikos, socialinio vystymo bei kitas sritis teikiamas nuo 2011 metų. Per tą laiką tik vieną kartą, 2023 metais, siūlymų suteikti Garbės vardą nebuvo pateikta.

Iki šiol Ukmergės rajono garbės piliečio vardas buvo suteiktas vienuolikai kraštiečių: Alfonsui Bernotui, Zigmui Zinkevičiui, Vygaudui Ušackui, Jūratei Martinkutei, Jonui Ženteliui, Juliui Veselkai, Rimantui Zinkevičiui, Liucijai Dzigienei, Zitai Kriaučiūnienei, Vladislovui Spruogiui, Evaldui Pašiliui ir Angelei Andrikonienei.

Pagal nuostatus, iškilmingos ceremonijos metu Garbės piliečiui savivaldybės meras įteikia Garbės piliečio ženklą, kuriame pavaizduotas Ukmergės herbas ir įrašyta: „Ukmergės rajono garbės pilietis“, ir pažymėjimą, kuriame pavaizduoti tie patys simboliai kaip ir Garbės piliečio ženkle, įrašyti Garbės piliečio vardas ir pavardė, sprendimo data ir numeris.

Garbės pilietis turi teisę naudoti Garbės piliečio vardo simbolius savo asmeniniuose spauduose, vizitinėse kortelėse ir privačiuose blankuose. Garbės pilietis kviečiamas dalyvauti oficialiuose savivaldybės renginiuose.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Janickui :
  Uz gerai sektas pasakas. Haha
 • Viktorija :
  Labai puikus žmogus. Vertas garbės piliečio vardo.
 • **** :
  Agnei cia uz ka?
 • Geriau jau :
  Minedui…
 • Nejuokinkit :
  Net nežinom kas jis toks per vienas.....
 • Kas anas toks :
  Net negirdetas. Haha. Nekreskit cirku. Agnei Balciuniene verta garbes pilietes vardo! Uz Agne!!
 • SS :
  Kam bl..t? Tutliui? Tai gal Kopustui geriau tada?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas