Šilalės muzikinis teatras.

Kultūra, Naujausi

Ukmergė ir vėl nerimo – Kultūros centre šėlo „Nenuoramos“

Gustina KAUPAITYTĖ

 

26-ąjį kartą organizuotas respublikinis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis „Nenuoramos“ ir antrą kartą vykęs suaugusiųjų mėgėjų teatrų festivalis „Nenuoramos PLIUS“ susijungė į vieną – respublikinį teatrų festivalį „Nenuoramos“ ir kovo 21–24 dienomis stebino žiūrovus spalvinga programa.

Kiekvieną pavasarį pastaruosius 26-erius metus Ukmergės kultūros centras pasitinka su „Nenuoramomis“. Tai tradicija, kuri nuolat papildoma naujovėmis, kaip kad šiemet, kai festivalyje dalyvavo ne tik vaikų teatrai.

„Stengiamės prisitaikyti prie besikeičiančių kartų ir jų poreikių, taip pat norime sudominti vyresniąją auditoriją, todėl į programą kasmet įtraukiame vis įvairesnius pasirodymus suaugusiems žiūrovams“, – apie renginio programą kalbėjo festivalio organizatorės Laima Jančiauskaitė ir Tamara Kvieskienė.

Festivalis vyko keturias dienas, dvi iš jų, penktadienį ir šeštadienį, žiūrovai išvydo net po 5–6 pasirodymus. Viso festivalio metu vyko daugiau nei 15 įvairių veiklų – nuo spektaklių iki meninių kompozicijų, ekskursijų.

Dalyviai – vaikai, jaunimas, suaugę ir profesionalai

Šiais metais festivalio dalyvių gretos buvo ypač plačios. Programoje rikiavosi ne tik vaikų ir jaunimo vaidinami spektakliai, bet prisijungė ir profesionalai – pirmąją festivalio dieną atidarė Solo teatras su spektakliais „Princesių sala“ ir „Unė“. Abiejų pasirodymų aktorių gretas papildė spektaklių aktorė, režisierė ir rašytoja Birutė Marcinkevičiūtė-Mar.

Antrąją ir trečiąją festivalio dienomis nenuobodžiavo nei mažieji, nei suaugę teatro mėgėjai. Scenoje pasirodė Ukmergės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studija „Nykštukas“, Kretingos kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Atžalynas“, Anykščių kultūros centro Troškūnų teatro studijos „Mes“ skaitovų grupė, Pagirių gimnazijos teatro studija „Faktas“, Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos teatras „Iki“, Plungės kultūros centro teatras „Saula“, Bajorų lėlių teatras „ČIŽ“, režisierius ir rašytojas Vytautas V. Landbsbergis, Vilniaus senjorų teatras, Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus teatras „Pakeleivis“ ir Ukmergės kultūros centro Taujėnų mėgėjų teatras „Bičiuliai“. Be to, vaikų ir jaunimo teatrų aktoriai turėjo galimybę dalyvauti kūrybinėje laboratorijoje, kurią vedė aktoriai Tomas Kizelis ir Gabrielia Kuodytė.

Plungės kultūros centro teatras „Saula“.

Bajorų lėlių teatras „ČIŽ“.

Paskutinę festivalio dieną vainikavo Johano Štrauso muzikinis spektaklis-operetė „Šikšnosparnis“, kurį atliko Šilalės muzikinis teatras. Tai yra viena žinomiausių kompozitoriaus operečių, kartais vadinama „Šikšnosparnio kerštu“. Ukmergėje „Šikšnosparnį“ pasitiko pilna salė žiūrovų.

Atnaujintas ir „Nenuoramų“ logotipas

Festivalio simbolis – veidukas, pro kojų tarpą žiūrintis į žiūrovus. Šis šventės logotipas lydi festivalį nuo 1996 metų, kuomet jį sukūrė dailininkė Laima Dzigaitė. Šiais metais logotipas buvo šiek tiek atnaujintas – modernizuotas šriftas, batai, veidukas. Tačiau pagrindiniai akcentai išliko tie patys.

„Festivalis kviečia švęsti Teatro dieną, suburti teatro mylėtojus iš visos Lietuvos, todėl buvo svarbu išlaikyti tą patį logotipo braižą ir stilių, kad atnaujintos detalės iš esmės nepakeistų emblemos žinutės. Su senuoju „Nenuoramų“ logotipu užaugo ne viena ukmergiškių karta“, – dalinosi logotipą atnaujinęs dalininkas Egidijus Darulis.

Dainiaus VYTO nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas