S. Urbonavičius-Samas į parodos atidarymą atsivežė ir gitarą.

Kultūra, Naujausi

Bibliotekoje – paroda „Rokas ir teptukas“

Rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje veikia Sauliaus Urbonavičiaus-Samo tapybos ir grafikos darbų paroda „Rokas ir teptukas“. Joje eksponuojami darbai atveria Samo meninio kelio pradžią. Tai – tapybos ir dizaino kūriniai, atsiradę iš iššūkių ir autentiškumo. Jie atspindi praeities laikmetį ir menininko asmeninį vystymąsi. Paroda veiks iki birželio 1 dienos.

Parodos koordinatorė Jurga Jackevičiūtė pasakojo, kad Ukmergė neretai siejama su kuriančių, laisvai mąstančių ir roką mylinčių žmonių bendruomene. Ir tai yra tiesa: „Nugriaudėjus ne vienam „Rockmergės“ festivaliui ir kitoms iniciatyvoms tęsiame roko kultūros puoselėjimą savame mieste. Šiandieną Saulius yra vienas populiariausių TV projektų prodiuseris, o dar svarbiau – roko scenos širdis, grupės „BIX“ įkūrėjas ir lyderis. Tuo metu, kai pasaulis dar skambėjo sovietinėmis natomis, Samas jau kalė pogrindžio ritmu, piešdamas laisvę balsais ir spalvomis.“

Ukmergėje menininkas eksponuoja apie 1986 m. sukurtus darbus.

Pasak Jurgos, S. Urbonavičius į kūrybos pasaulį įžengė Šiauliuose baigęs Dailės fakultetą, kuris dabar žinomas kaip VU Šiaulių akademija, ir čia įgijęs bakalauro laipsnį. Laikas skriejo, gyvenimas vedė įvairiais keliais ir 2022 metais jis grįžo į akademines erdves, kur VU suteikė jam dailės magistro vardą. Samas dabar nebedirba teptuku – jo drobė yra televizijos ekranas. Kūrybinėje TV šou gamyboje Saulius išplečia pasakojimus, kurie pritraukia žiūrovų dėmesį ir išlaiko jį iki pat laidos pabaigos. Kiekvienas jo projektas – tai ne vien pasirodymas, o emocijų, spalvų ir judesio pilna patirtis.

J. Jackevičiūtė mano, kad „BIX“ populiarumo sprogimas buvo ne tik garsas – tai buvo ir vaizdas. Samas, būdamas tapytoju, suteikė grupės įvaizdžiui gyvybę, sukurdamas visų albumų viršelių dizainą. Jis sukūrė ir grupės logotipą, scenografiją, režisavo visus vaizdo klipus. Samo meninės išraiškos, tapybiškumo ir originalių siužetų dėka „BIX“ vaizdo klipai pelnė pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniuose konkursuose. Juos transliavo didžiausi pasaulio muzikos kanalai, tokie kaip MTV, VIVA, M6 ir kiti. 1996 m. vaizdo klipas „Pressure“ buvo apdovanotas „Palmės šakele“ už geriausią originalų scenarijų pasauliniame konkurse, vykusiame Kanuose, Prancūzijoje.

Kviesdama ukmergiškius aplankyti Samo tapybos ir grafikos darbų parodą „Rokas ir teptukas“ jos koordinatorė teigia: „Tai – kvietimas patirti SAMO kūrybinį pasaulį – spalvingą, drąsų ir visuomet nepaklusnų.“

Dainiaus VYTO nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas