Kultūra

Tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio spektakliai – Ukmergėje

Gustina KAUPAITYTĖ

 

„Naujasis Baltijos šokis“ – didžiausias šiuolaikinio šokio festivalis Baltijos šalyse, kasmet rengiamas Lietuvos šokio informacijos centro ir „Vilniaus festivalių“. Pagrindinis festivalio tikslas – supažindinti Lietuvos žiūrovus su šiuolaikinio šokio procesu, vykstančiu mūsų šalyje ir užsienyje, parodyti jo raidos kryptis. „Naujojo Baltijos šokio“ spektakliai Ukmergėje bus rodomi jau antrus metus.

Šių metų festivalis kvies patirti pasaulį per judančio kūno kalbą: keliaudama po šiuolaikinio šokio renginius ir premjeras, komanda ieškojo kūrėjų, kurie atlieptų dabartį, reflektuotų pasaulyje vykstančius procesus, tokius kaip klimato kaita, socialiniai, kultūriniai ir politiniai reiškiniai, meno ir juoko galia, rašoma New Baltic Dance puslapyje.

Gegužės 3 ir 11 dienomis Ukmergės kultūros centre įvyks du šokio spektakliai – choreografo Luko Karvelio „Kur krantas“ ir Mariya Salo (UA), Petro Lisausko garso ir judesio spektaklis „Nemiga“.

Tarp šokio spektaklių – premjera

Pirmasis šokio spektaklis „Nemiga“ kvies žiūrovus patirti nemigos pajūčius per šokį. Tai Lietuvos ir Ukrainos garso kūrėjų ir šokėjų jungtinis darbas, sukurtas raketų apšaudomame Lvive. Spektaklio mintis – sujungti skirtingas patirtis turinčius menininkus ir reflektuoti jų išgyvenamą nemigą bei nerimą karo akivaizdoje. Ši idėja kilo prodiuserei Godai Giedraitytei ir garso menininkui Donatui Bielkauskui.

Pasitraukus nuo karo pavojų į Paryžių ir Lietuvą, kūrybinis procesas kelis mėnesius vyko „Zoom“ platformoje, o kūrėjai nežinojo, ar pavyks galiausiai spektaklį parodyti gyvai. Šiame procese dalyvavo keturi menininkai: Yana Shliabanska ir Mariya Salo iš Ukrainos bei D. Bielkauskas ir P. Lisauskas iš Lietuvos.

Antrasis šokio spektaklis pakvies žvilgtelėti į baltų mitologiją per šiuolaikinio šokio prizmę. Tai choreografo Luko Karvelio spektaklis „Kur krantas“ (premjera), šokiu pasakojantis Jūratės ir Kastyčio legendą.

Choreografas Lukas Karvelis ir šokėja Dominyka Markevičiūtė siūlo naują Jūratės ir Kastyčio legendos interpretaciją per Jūratės istoriją. Jie tyrinėja vienatvę išgyvenančio individo transformaciją balansuojant tarp laisvės bei suvaržymo, kūno ribotumo ir vaizduotės takumo.

Projekto „Naujas miesto pulsas šiuolaikinio šokio ritmu“ dalis

Gegužės 3–31 dienomis Ukmergėje vyks projekto „Naujas miesto pulsas šiuolaikinio šokio ritmu“ renginiai, tarp jų ir „Naujojo Baltijos šokio“ spektakliai. Šio projekto tikslas – skatinti kūrybinių raiškų įvairovę periferijoje, kultūros įstaigų ir meno kūrėjų organizacijų bendradarbiavimą, susipažinti ir supažindinti bendruomenę su šiuolaikinių scenos menų formomis, užmegzti kontaktus bei vystyti profesionaliojo meno sklaidą rengiant bendrus projektus. Projekto metu vyks įvairūs renginiai, tarp jų ir šiuolaikinio šokio filmų peržiūra ir diskusija, konferencija bei šiuolaikinio šokio menininkų rezidencija.

Visi projekto renginiai yra nemokami. Informacija apie renginius dalinasi Ukmergės kultūros centras.

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Ukmergės rajono savivaldybė. Projekto partneriai: Lietuvos šokios informacijos centras, Lietuvos kultūros institutas, Aerowaves, Be Company, Šiuolaikinio šokio asociacija, MMLAB, Dansema. Spektaklius pristato: Ukmergės kultūros centras ir Lietuvos šokio informacijos centras.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas