Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos

Ar galima savo miške iškirsti sausuolius ir ko tam reikia?

Valstybinė miškų tarnyba teigia pastaruoju metu sulaukianti miškų savininkų klausimų apie galimybes išsikirsti nudžiūvusius medžius (sausuolius). Žmonės teiraujasi, kur kreiptis ir kokių dokumentų ar suderinimų tam reikia.

Valstybinė miškų tarnyba informuoja, kad iškirsti sausuolius ar vėjavartas savo miške, be abejo, galima. Jeigu ketinate juos kirsti atrankiniais sanitariniais kirtimais ir medieną naudoti savo reikmėms, tai pagal Privačių miškų tvarkymo ir naudojimo nuostatų 20.2 papunktį tam netgi neprivaloma gauti leidimą kirsti mišką.

Tačiau jei šiais kirtimais iškirstą medieną ketinate parduoti, tuomet leidimą privalote gauti. Taip pat leidimą privalote gauti jeigu sausuolius ketinate kirsti plynuoju sanitariniu kirtimu. Tokiu atveju reikia kreiptis į Valstybinę miškų tarnybą dėl plynųjų sanitarinių miško kirtimų tikslingumo įvertinimo jūsų miške.

Norėdamas gauti leidimą kirsti mišką ar pateikti pranešimą apie ketinimą kirsti mišką, privataus miško savininkas ar jo įgaliotas asmuo turi elektroniniu būdu, naudodamasis Aplinkosaugos leidimų informacine sistema (ALIS) pateikti paraišką. Kartu su paraiška reikia pateikti ir biržės atrėžimo dokumentus (pasirašytus biržės rėžėjo el. parašu) bei kitus susijusius dokumentus.

Atkreiptinas dėmesys, kad be leidimo ar suderinto pranešimo galima vykdyti tik:

– jaunuolynų ugdymo kirtimus,

– atrankinius sanitarinius kirtimus (kai kertami tik sausuoliai ar vėjavartos),

– kirtimus, skirtus ribinėms linijoms prakirsti, ir tik atvejais, kai neketinama medienos parduoti.

Kilus klausimų reikėtų kreiptis į Valstybinės miškų tarnybos Konsultacijų centrą tel. +370 670 06 211.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas