Ukmergės rajone išankstinis balsavimas, kaip įprasta, vyksta rajono savivaldybės pastate, Kęstučio a. 3.

Aktualijos, Naujausi

Prezidento rinkimuose ir referendume prasidėjo balsavimas iš anksto

Loreta EŽERSKYTĖ

 

Antradienį, gegužės 7-ąją, prasidėjo tris dienas truksiantis balsavimas iš anksto Respublikos Prezidento rinkimuose ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo. Pasinaudoti balsavimo iš anksto galimybe gali visi Lietuvoje balsuojantys rinkėjai. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) praneša, kad gegužės 7-9 dienomis, 7-20 valandomis, rinkėjai gali balsuoti bet kurioje išankstinio balsavimo vietoje visose 60-yje Lietuvos savivaldybių, nepriklausomai nuo to, kur jie yra deklaravę gyvenamąją vietą.

Ukmergės rajono rinkimų apygardos rinkėjų skaičius, VRK skelbiamais duomenimis, šiuose rinkimuose – 28 695. Rajone iš viso yra 25 rinkimų apylinkės, iš jų dešimt – mieste, penkiolika – kaimo vietovėse.

Kaip „Gimtąją žemę“ informavo Ukmergės rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Aušra Šičkinienė, į balsavimo vietas negalintiems atvykti rinkėjams bus sudaromos sąlygos balsuoti jų buvimo vietose. Gegužės 8 dieną bus organizuojamas balsavimas dviejuose spec. punktuose, kurie veiks VšĮ Ukmergės ligoninė (Vytauto g. 105) ir Jasiuliškių socialinės globos namuose (Dvaro g. 1, Jasiuliškio k.). Juose norą balsuoti yra pareiškę 265 rinkėjai.

Gegužės 10-11 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali rinkėjai su negalia, juos namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės ir rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų.

Pagrindinė Respublikos Prezidento rinkimų ir referendumo dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo diena yra gegužės 12-oji, sekmadienis. Rinkimų apylinkės duris atvers 7 valandą ryto ir rinkėjų lauks iki 20 valandos vakaro.

Rinkimų sekmadienį, nepriklausomai, kur rinkėjas registruotas, balsuoti bus galima bet kurioje rinkimų apylinkėje, iš viso – 1 895 vietose visoje Lietuvoje.

VRK primena, kad svarbiausias rinkėjo dokumentas einant balsuoti yra asmens tapatybės dokumentas: pasas arba asmens tapatybės kortelė. Taip pat tinka ir kiti Lietuvos Respublikoje išduoti dokumentai, kuriuose yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas: vairuotojo pažymėjimas, diplomatinis pasas ir pan. Norint išvengti stovėjimo eilėse rinkėjams rekomenduojama atvykti rytinėmis balsavimo valandomis, nuo 7 iki 9 valandos ryto, kai balsavimo vietose būna mažiausiai žmonių.

Dainiaus VYTO nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Baisu :
    //youtu.be/__pYwSK7NlQ?si=1EQ8m28Vp-MkTRPG

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas