Dainiaus VYTO nuotr.

Aktualijos, Naujausi

Egzaminų rezultatai nudžiugino ne visus

Nacionalinis egzaminų centras (NEC) liepos 3 dieną paskelbė matematikos bei lietuvių kalbos ir literatūros valstybinių brandos egzaminų rezultatus. Ukmergėje egzaminus laikę kandidatai iš abiejų dalykų „uždirbo“ po du šimtukus. Tačiau net 64 ukmergiškiams šių egzaminų išlaikyti nepavyko: matematikos neįveikė 34, lietuvių kalbos ir literatūros – 30 jaunuolių.

Rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistas Arūnas Augustinas „Gimtąją žemę“ informavo, kad Ukmergėje matematikos valstybinį brandos egzaminą laikė 234 jaunuoliai.

„Šį egzaminą išlaikė 85,47 proc. ukmergiškių. Šimto balų įvertinimą gavo mažiau 0,85 proc. kandidatų. Šimtukais džiaugiasi dvi abiturientės – Antano Smetonos gimnazijos moksleivės Marija Jakiševaitė ir Rugilė Domeikaitė. 7,69 proc. rajono kandidatų matematikos žinios įvertintos nuo 86 iki 100 balų (šalyje – 15,34 proc.)“, – sakė A. Augustinas.

NEC duomenimis, šalyje matematikos valstybinį brandos egzaminą laikė 17 247 kandidatai iš 18 406 užsiregistravusių. Egzamino išlaikymo riba – 10 taškų. Egzaminą išlaikė 94,36 proc. visų laikiusiųjų (2016 metais matematikos egzaminą išlaikė 89,3 proc. kandidatų). Šimto balų įvertinimą gavo 4,78 proc. kandidatų. Šiame egzamine visi šimto balų įvertinimą gavę mokiniai mokėsi išplėstiniu kursu.

Kaip teigė Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistas, rajone lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzaminą laikė 213 kandidatų. Iš jų du (0,94 proc.) gavo šimtukus, 30 (14,08 proc.) egzamino neišlaikė. Nuo 86 iki 100 balų įvertinimą gavo 6,1 proc. ukmergiškių (Lietuvoje – 9,66 proc.)

Aukščiausią įvertinimą komisija skyrė miesto gimnazistėms – Ievai Petraitytei iš Jono Basanavičiaus gimnazijos ir R. Domeikaitei iš Antano Smetonos gimnazijos. Beje, Rugilei tai jau trečias šimtukas. 100 balų taip pat įvertintos jos užsienio kalbos (anglų) valstybinio brandos egzamino žinios.

Valstybinis lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas yra privalomas planuojantiems rinktis valstybės finansuojamas universitetines studijų programas. Norint baigti mokyklą ar studijuoti valstybės finansuojamose studijų programose kolegijose, pakanka išlaikyti mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą.

Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą, kaip skelbia NEC, šalyje laikė 18 525 kandidatai. Iš jų 17 559 kandidatai mokėsi mokyklose, kuriose mokoma lietuvių kalba, o 966 kandidatai – mokyklose, kuriose mokoma tautinių mažumų kalbomis.

Egzaminui išlaikyti reikėjo surinkti 30 proc. egzamino užduoties taškų. Egzaminą išlaikė 89,04 proc. visų kandidatų (2016 metais egzaminą išlaikė 89,76 proc. visų kandidatų). Šiais metais iš jų 89,50 proc. abiturientų, kurie mokėsi mokyklose lietuvių mokomąja kalba, 80,74 proc. besimokiusiųjų mokyklose tautinių mažumų kalbomis (pernai 87,87). Šimto balų įvertinimą gavo 0,71 proc. visų laikiusiųjų: iš mokyklų, kuriose mokoma lietuvių kalba, šimto balų įvertinimą gavo 0,7 proc. kandidatų, o iš mokyklų, kuriose mokoma tautinių mažumų kalbomis – 0,2 proc. kandidatų. Visi mokiniai, gavę šimto balų įvertinimą, mokėsi išplėstiniu kursu, 81,75 proc. jų pirmame pusmetyje turėjo 9–10 balų įvertinimus. Didžiąją šio egzamino šimtukininkų dalį sudaro merginos (89,79 proc.). Taip pat jų egzamino išlaikymo procentas, gautų taškų vidurkis geresnis negu vaikinų.

NEC duomenimis, daugiausia – 81,8 proc. kandidatų – rinkosi rašyti samprotavimo rašinį. Populiariausia buvo tema „Kas žmogui teikia ramybę“: ją rinkosi 61 proc. visų kandidatų. Literatūrinį rašinį kūrė 16,9 proc. kandidatų.

Beveik pusės (45,3 proc.) visų kandidatų, atėjusiųjų į lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą, pirmojo pusmečio įvertinimas buvo nuo 2 iki 6 balų ir tik 2 procentų – 10 balų.

Kad išlaikytų egzaminą, kandidatai iš mokyklų lietuvių mokomąja kalba galėjo padaryti ne daugiau kaip 6 gramatikos ir leksikos klaidas, 12 rašybos klaidų, 14 skyrybos klaidų, 20 teksto raiškos ir stiliaus klaidų 500 žodžių apimties rašinyje. Tautinių mažumų mokyklų mokiniai jų galėjo padaryti kone dvigubai daugiau, nes jiems taikomi palengvinti vertinimo kriterijai: 14 gramatikos ir leksikos klaidų, 25 rašybos klaidas (1 mažiau nei 2013 m.), 14 skyrybos klaidų (2 mažiau negu 2013 m.) ir 30 teksto raiškos, stiliaus bei logikos klaidų (2 mažiau nei 2013 m.). Kriterijai tautinių mažumų mokyklų mokiniams 2016 m. truputį buvo sugriežtinti atsižvelgiant į pailgėjusį dalyko mokymosi laiką (239 pamokos) lyginant su 2013 m. laidos abiturientais, į 2016 m. valstybinių brandos egzaminų rezultatus ir faktą, kad 2020 metais visiems abiturientams bus taikomi vienodi šio egzamino vertinimo kriterijai.

NEC iki šiol yra paskelbęs, kaip kandidatai išlaikė užsienio kalbų – anglų, prancūzų, rusų ir vokiečių, taip pat fizikos ir geografijos brandos egzaminus. Aukščiausią įvertinimą – 100 balų – gavo aštuoni rajono moksleiviai už užsienio (anglų kalbos) žinias. Likusių valstybinių egzaminų rezultatai turi paaiškėti kitą savaitę.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas