P. Von su ukmergiškėmis šokėjomis.

Kultūra

Pasaulinio lygio menininkas pristatys šokio spektaklį apie dvasinį nubudimą

Pernai prasidėjusi XX kamerinių teatrų ir performansų festivalio „Camera obscura“ programa tęsiama ir šiemet. Sausio 25-ąją žiūrovų laukia išskirtinis šokio teatro „OKARUKAS“ spektaklis „Another day?“ (liet. „Kita diena?), sukurtas prancūzų menininko Phil Von su šokėjomis iš Ukmergės.

„OKARUKAS“ – vienintelis šokio teatras Lietuvoje, kuris šiuolaikinį šokį bei teatrą praturtina japoniška butō technika ir tokiu būdu šalyje kuria naują scenos meno raiškos formą. „OKARUKAS“ išsiskiria savita estetika ir filosofija bei pasižymi tarpdiscipliniškumu kuriant skirtingoms erdvėms ir kontekstui pritaikomus performansus.

Šį teatrą 2017-aisiais įkūrė menininkų tandemas: į Lietuvą persikėlę gyventi prancūzų kompozitorius ir atlikėjas Phil Von kartu su Sakurako, lietuvių kilmės tarpdisciplinine menininke, 20 metų gyvenančia užsienyje. Prieš tai jie trejus metus kartu buvo menininkai rezidentai Paryžiuje, vadovavę „Re-United Now-Here“ šokio trupei, kurios spektakliai buvo sėkmingai pristatyti Olandijoje, Prancūzijoje ir Japonijoje.

Pats P. Von visame pasaulyje žinomas ne tik dėl savitos šokio choreografijos, bet ir dėl elektroninės muzikos. Per daugiau nei 35-erius kūrybos metus kompozitorius ir atlikėjas išleido keliolika albumų. Prieš daugiau nei trisdešimt metų jis, jungdamas klasikinį flamenko šokį su elektronine muzika, sukūrė savitą elektroflamenko stilių. Šalia Katalonijos regiono gimęs menininkas tradicinio ispanų šokio technikos mokėsi 15 metų. Londone P. Von įkurta teatro ir muzikos trupė „Von magnet“ pelnė pripažinimą visoje Europoje.

Ukmergiškiai matys P. Von sukurtą spektaklį apie dvasinį nubudimą „Another day?“, kuriame taip pat pasirodys autoriaus paruoštos ukmergiškės šokėjos.

Kuriant spektaklį įgyvendinamas pirmasis Ukmergės menininkų rezidencijos projektas. Jo metu P. Von dirba su šešiomis šokėjomis iš Ukmergės. Tai Daiva ir Milda Augutytės, Gabija Paškevičiūtė bei Ugnė Malinauskaitė – keturios Antano Smetonos gimnazijos moksleivės, lankančios choreografijos pamokas. Taip pat dvi jau baigusios mokyklas ukmergiškės – choreografė ir atlikėja Violina Romeikaitė bei linijinius šokius lankanti studentė Kamilė Samusiovaitė (abi merginos dalyvauja tarptautinėse šokių varžybose). Rezidencijos projekto metu repetuojama Ukmergės kultūros centro bei Ukmergės tolerancijos centro salėse.

Prancūzų menininkas merginoms jau pristatė ispanišką flamenko, arabišką sufijų sukimos, japonišką butō bei kitas technikas, skyrė individualias užduotis. Šokėjos pagal P. Von muziką kūrė solo etiudus, atskleisdamos savo asmenybes. Taip, jungiant ilgametę tarptautinę P. Von patirtį su individualia ukmergiškių šokėjų ekspresija, gimsta naujas sceninis kūrinys „Another day?“

Apie spektaklį P. Von sako: „Kaip žmonės, mes atėjome iš „ilgo kelio“, bet kažkaip pamirštame savo gilumą, savo protėvius, pamirštame visatą ir gamtos tempą…

Taip yra todėl, kad diena iš dienos mums reikia spręsti savo gyvenimo problemas, išgyventi, išlikti ant kojų. Taip „kita diena“ prabėga ir mes vis pamirštame, kad pažadėjome sau malonę ir grožį, kad troškome vieną dieną išmokti „kvėpuoti“ ir pagaliau vėl sugebėti medituoti bei susijungti su savo tikrąja sąžine… taip, kaip gebėjome, kai buvome maži vaikai… Ar ta nauja diena, kuri prasideda, gali tapti tikru mūsų nubudimo kvietimu… kada suvoksime, kad Gyventi yra daugiau nei tiesiog gyventi ar mirti?“

Spektaklis „Another day?“ sausio 25-ąją, 18 valandą, bus pristatytas Ukmergės kultūros centro scenoje. Įėjimas laisvas.

Ukmergės meno draugijos informacija

Svetlanos BATUROS nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas