G. Kapočiūtė.

Jaunimas, Naujausi

„Metų gimnazistė“ – abiturientė Gerda Kapočiūtė

Justina DARULIENĖ

Antano Smetonos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 

Ketveri metai gimnazijoje – labai greitai prabėgantis laikas, kuris atneša ir džiugių, ir iššūkių kupinų akimirkų. Šį teiginį gali patvirtinti abiturientai, kurie, rodos, dar neseniai žengė pro gimnazijos duris tokie nedrąsūs, o dabar, sėkmingai baigę egzaminų sesiją, jau kelia sparnus į platųjį pasaulį. Beliko tik keletas malonių gimnazijos pabaigtuvių akimirkų. Viena jų – tradiciniai „Metų gimnazisto“ rinkimai.

Antano Smetonos gimnazijos bendruomenės iniciatyva komisija, kurią sudaro mokinių, mokytojų ir tėvų atstovai, išanalizavusi pateiktas kandidatų anketas, išrinko nugalėtoją. ,,Metų gimnaziste 2023“ tapo abiturientė Gerda Kapočiūtė.

Atėjusi iš ,,Šilo“ progimnazijos Gerda iškart įsiliejo į gimnazijoje vykstančias popamokines veiklas: dainavo gimnazijos chore, lankė teatro, chemijos, ,,Art klubo“ bei matematikos būrelius, buvo aktyvi mokinių savivaldos narė, prisidėjo prie daugelio gimnazijos veiklų: Mokytojų dienos organizavimo, mokyklos gimtadienio koncerto, pirmokų krikštynų ir begalės kitų renginių. Gimnazistės iniciatyva mokinių savivaldos nariai dalyvavo nuotoliniame protmūšyje, skirtame Kovo 11-ajai paminėti, o šių metų sausį ji dalyvavo Erasmus+ projekte „Europe for solidarity in Ukraine“ Vengrijoje ir atstovavo mūsų gimnazijai. Taip pat ji ketverius metus savanoriavo Lietuvos moksleivių sąjungos Ukmergės padalinyje bei dvejus metus buvo šio padalinio pirmininkė, kuri kartu su savo komanda atstovavo Ukmergės rajono moksleivių interesams.

Gerda buvo ir nepaprastai stropi mokinė, siekianti kuo aukštesnių rezultatų. Visus ketverius metus ji mokėsi ir gimnaziją baigė aukščiausiais įvertinimais, dalyvavo rajoninėse bei respublikinėse olimpiadose bei konkursuose, tokiuose kaip nacionalinis Česlovo Kudabos geografijos konkursas ar 5–12 klasių moksleivių nacionalinis televizijos projektas ,,Lietuvos tūkstantmečio vaikai“. Tai įvairiapusis žmogus, pasiekęs puikių rezultatų ir formaliajame, ir neformaliajame ugdyme.

Save Gerda apibūdina kaip atsakingą, darbščią, pareigingą ir stropią asmenybę. Baigdama mokyklą mergina teigia, jog gimnazijoje gavo daug gyvenimo pamokų, išmoko komunikacijos ir lyderystės įgūdžių.

,,Kartu su gimnazijoje sutiktais žmonėmis aš patyriau daugybę nuotykių, kurie padėjo man suvokti savo burbulo ribas, ramiai priimti kitų nuomonę, nebijoti išsakyti savąją bei tapti drąsesne mergina. Dėkoju gimnazijai už čia sutiktus žmones bei įgytas patirtis, kurios leido man labiau pažinti pačią save“, – sako Gerda, jau atsisveikindama su Antano Smetonos gimnazija.

,,Metų gimnazistė 2023“ ateinančioms kartoms bei bendramoksliams linki nebijoti patiems priimti sprendimus, rizikuoti ir suklysti, nes, pasak jos, būtent naujos patirtys, kurios priverčia palikti komforto zoną, ar klaidos, kurias padarome priėmę skubotą sprendimą, padeda mums tobulėti.

„Metų gimnazisto“ nominacija Antano Smetonos gimnazijoje buvo įsteigta 2018 metais, pasitinkant mokyklos 100-metį. Pirmuoju nominantu tapo Titas Kumetaitis, 2019 metais – Kornelija Valuckaitė, 2020 m. – Paulina Kardokaitė, 2021 m. – Kamilė Samusiovaitė, 2022 m. – Liutauras Usonis.

Gerdai, kaip ir kitiems gimnazijos absolventams, liepos 14-ąją vykusios brandos atestatų įteikimo šventės metu įteiktas prezidento Antano Smetonos proginis medalis ir piniginė premija.

Sveikiname Gerdą tapus „Metų gimnaziste 2023“ ir linkime sėkmės gyvenimo kelyje.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas