Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos

Ką svarbu žinoti prasidėjus vynuoginių sraigių rinkimui 

Prasideda vynuoginių sraigių rinkimo sezonas, todėl Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) primena, kad sraiges reikėtų rinkti ir supirkti laikantis aplinkosaugos reikalavimų. 

Vynuoginės sraigės (Helix pomatia) yra saugoma rūšis, įtraukta į Europos Bendrijos svarbos gyvūnų ir augalų rūšių sąrašus. Renkant vynuogines sraiges būtina laikytis nustatytų reikalavimų, kad jų populiacija galėtų atsinaujinti ir neišnyktų.

Šias sraiges tiek rinkėjai, tiek supirkėjai gali rinkti ir supirkti nuo jų vegetacijos pradžios iki liepos 1 d. 

Ką reikia žinoti sraigių rinkėjams

Lietuvoje šių sraigių išteklius draudžiama rinkti gamtiniuose rezervatuose, zoologiniuose ir botaniniuose zoologiniuose draustiniuose bei kitose saugomose teritorijose, jeigu tai numato šių teritorijų veiklą reglamentuojantys teisės aktai. 

Rinkėjams leidžiama rinkti vynuogines sraiges, kai jų skersmuo ne mažesnis kaip 28 mm. Prieš superkant privalu sraiges išrūšiuoti supirkimo vietoje. 

Ką reikia žinoti sraigių supirkėjams 

Per vynuoginių sraigių supirkimo laikotarpį juridiniai asmenys prieš 5 darbo dienas iki supirkimo pradžios turi raštu arba el. paštu info@aad.am.lt informuoti AAD apie supirkimo vietas, nurodydami kontaktinius duomenis – fizinio asmens vardą, pavardę (juridinio asmens pavadinimą, kodą), telefono ryšio numerį ir (arba) el. pašto adresą. 

Supirkdami sraiges juridiniai asmenys turi išrūšiuoti jas pagal skersmenį. Po rūšiavimo supirkimo vietose negali likti daugiau kaip 5 proc. mažesnių nei 28 mm vynuoginių sraigių. 

Atsakomybė

Už neteisėtą laukinių gyvūnų gaudymą, žalojimą, naikinimą, šių gyvūnų ar jų dalių paėmimą iš natūralios aplinkos fiziniams asmenims gresia baudos nuo 60 iki 300 eurų, o juridiniams asmenims – nuo 110 iki 600 šimtų eurų.

Daugiau informacijos apie sraigių rinkimo reikalavimus galima rasti Prekybos laukiniais gyvūnais, augalais ir grybais taisyklėse ir Saugomų rūšių naudojimo tvarkos apraše. 

Jei kyla klausimų apie aplinkos apsaugos reikalavimus, AAD specialistai gali pakonsultuoti telefonu +370 700 02022 arba el. paštu konsultacijos@aad.am.lt. 

AAD pareigūnai primena, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Taip pat užfiksuotas nuotraukas ar vaizdo medžiagą, kai daromas pažeidimas, galima atsiųsti el. paštu info@aad.am.lt.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas