Aktualijos

Daugiausia pavogtų automobilių – iš Vokietijos

Praėjusiais metais Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pasieniečiai iš viso sulaikė 107, kaip įtariama, vogtas transporto priemones. 46 (43 proc.) tokių automobilių sulaikyti prie sienos su Baltarusija, 32 (29,9 proc.) – prie ES vidaus sienos su Lenkija, 19 (17,8 proc.) – prie sienos su Rusija, po 5 (4,7 proc.) – šalies viduje ir pajūryje.

Įvažiuojant į Lietuvą sulaikytos 49, išvažiuojant – 53, šalies viduje – 5, įtariama, vogtos transporto priemonės. Pagal jų tipą sulaikyta: lengvųjų automobilių – 73, priekabų ir puspriekabių – 17, krovininių automobilių – 15, kitų – 2.

Daugiausiai pasieniečiai sulaikė „Mercedes Benz“ ir „BMW“ prekės ženklu pažymėtų lengvųjų automobilių – po 13, „Volkswagen“ ir „Audi“ – po 9, „Toyota“ – 5.

Tarp krovininių dažniausiai pasitaikė „DAF“ – 7, „Iveco“ ir „Mercedes Benz“ – po 2. Priekabų ar puspriekabių kategorijoje pirmavo „Krone“ – 6, sulaikytos ir 5 „Schmitz“.

Pernai vogtas transporto priemones dažniausiai vairavo Lietuvos (27), Baltarusijos ir Rusijos (po 26) piliečiai.

Daugiausia sulaikyta transporto priemonių, kurios buvo pavogtos Vokietijoje (29), Rusijoje (10), Lenkijoje, Ispanijoje, Italijoje bei Prancūzijoje (po 3).

Dar 65 automobilių, kurie galėjo būti pavogti Baltarusijoje ar Rusijoje, pasieniečiai išvis neįleido į Lietuvą. Mat per ES išorės sieną važiuojančios Rusijoje ir Baltarusijoje ieškomos vogtos transporto priemonės, kurių duomenys įtraukti į Interpolo duomenų bazę, gali būti neįleidžiamos į Lietuvą, jei neatitinka tam tikrų Šengeno sienų kodekse išdėstytų sąlygų ir tai kelia grėsmę viešajai tvarkai, vidaus saugumui, visuomenės sveikatai ar pan. Tokiais atvejais Lietuvos pasieniečiai ikiteisminių tyrimų nepradeda, Rusijoje ar Baltarusijoje vogtiems automobiliams tiesiog neleidžia įvažiuoti į Lietuvą.

Kiekvienu atveju apie tokį neįleidimo faktą informuojami kitoje sienos pusėje veikiančiuose punktuose dirbantys Rusijos ar Baltarusijos pareigūnai, kuriems grąžinamos ir tokios mašinos, ir jų vairuotojai. Taip pat apie šiuos automobilius VSAT pareigūnai praneša paieškos iniciatoriui ir neįleistos transporto priemonės savininkui (valdytojui).

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį