Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi

Visose Lietuvos bažnyčiose bus renkama rinkliava Ukrainai

Balandžio 14-ąją per sekmadienio šv. Mišias visose Lietuvos bažnyčiose bus renkama rinkliava Ukrainai, o nuo antradienio iki ketvirtadienio miestuose bei miesteliuose Caritas savanoriai rinks paramą ilgo galiojimo maisto produktais, higienos ir buitinės chemijos priemonėmis.

„Trečius metus besitęsianti plataus masto karinė agresija Ukrainoje pražudė daugybę gyvybių, karo pasekmes kenčia be maitintojų likusios šeimos, netekę ir vis netenkantys namų, taigi, visų mūsų pagalba karo siaubą išgyvenantiems broliams ir sesėms Ukrainoje – gyvybiškai svarbi. Ypač seneliams, ligoniams, kurie likę vieni, nes sūnūs, anūkai – fronte, o moterys su vaikais pasitraukę į saugesnes teritorijas. Mūsų pagalba reikalinga ir tūkstančiams pafrontėje tebegyvenančių suaugusiųjų bei vaikų. Negalime likti abejingi pagalbos prašymams, todėl kviečiame jus dar kartą susitelkti ir pagal išgales prisidėti prie paramos Ukrainai“, – kviečia Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas, arkivyskupas Gintaras Grušas.

Ši vyskupų skelbiama Ukrainai skirta rinkliava per sekmadienio šv. Mišias – trečioji nuo plataus masto agresijos prieš Ukrainą pradžios. 2022-ųjų vasarį Lietuvos tikintieji bažnyčiose paaukojo 460 tūkst. eurų, 2023 m. kovą – 260 tūkst. eurų, taip pat aukojo lėšų per Caritą ir prisidėjo parama maisto produktais, higienos prekėmis, kitais prašomais paaukoti daiktais.

„Noriu padėkoti ir išreikšti giliausią dėkingumą už jūsų paramą ir kad nepalikote mūsų vienų kovojant prieš agresorių. Lietuviai Ukrainoje yra labai gerbiami ir artimi mums. Ypatingai svarbu, kad jūsų žemės sūnus, Apaštališkasis Nuncijus Visvaldas Kulbokas nepaliko Ukrainos, o palaiko vietinius žmones, lanko parapijas. Mums tai yra didelės drąsos pavyzdys“, – sakė vizito į Lietuvą atvykęs „Caritas-Spes Ukraine“ vadovas kunigas Vyacheslavas Grynevychius.

Kaip pabrėžė kun. V. Grynevychius, nuo plautaus masto invazijos į Ukrainą pradžios, Lietuvos Caritas buvo vienas pirmųjų, ištiesusių pagalbos ranką, teikusių humanitarinę pagalbą ne tik per Caritas struktūras, bet ir tiems, kurie prašė pagalbos tiesiogiai.

Sekmadienio rinkliava Ukrainai ir Lietuvos Carito skelbiamas paramos rinkimas reikalingiausiais daiktais bei ilgo galiojimo maisto produktais balandžio 16, 17, 18 dienomis vyks ne tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, bet ir mažesniuose, taip pat ir Ukmergėje. Čia parama bus renkama balandžio 16 d., 9-13 val., balandžio 17 ir 18 d., 9-18 val., adresu Bažnyčios g. 8.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • **** :
    Toj vyrus, vaikus, anukus i fronta pareikalaus pristatyti! Kraujo baznycia istrosko?
  • GEDA :
    Karo kurstytojai! ir dar baznycia ... Mazai dvaru prisipirko zelia, brilihantu? melzia savus zmones, kaip imanydami...

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas