Asociatyvi nuotrauka.

Įvairūs

Saulės baterijos populiarumas auga: gyventojai ruošiasi kainų augimui

Pastaruoju metu saulės baterijos (vadinamieji elektros energijos kaupikliai) sulaukia vis daugiau pirkėjų dėmesio. Saulės elektrines turintys gyventojai dar visai neseniai vengė investicijų į šiuos įrenginius, o šiandien vis daugiau jų ryžtasi saulės bateriją įsigyti. Kokio priežastys tai lemia ir kodėl neverta delsti, jei svarstote apie kaupiklio pirkimą.

Auga elektros energijos pasaugojimo mokesčio tarifas

Neseniai buvo padidėjęs perteklinės elektros energijos pasaugojimo mokesčio tarifas papiktino saulės elektrinių savininkus. Ir nors įkainis vis dar siekia centus, daugelis jų atsigręžė į anksčiau prastai vertintą alternatyvą – saulės baterijos pirkimą. Šis įrenginys veikia tarsi akumuliatorius ir kaupia saulės elektrinės pagamintą energiją, kuri nebuvo sunaudota, o atiduoda ją tada, kai yra reikalinga. Tokiu būdu saulės baterijos užtikrina nenutrūkstamą energijos tiekimą ir leidžia eliminuoti netolygios elektros energijos gamybos keliamus nepatogumus.

Antra vertus, saulės baterijos reikalauja tik vienkartinės investicijos ir saugo perteklinę energiją „nemokamai“. Ilgalaikėje perspektyvoje tai apsimoka, nes tokie kaupikliai pasižymi paprasta konstrukcija ir ilgu tarnavimo laikotarpiu.

Saulės elektrinės naudingumo optimizavimas

Didžioji dalis gamintojų, turinčių saulės elektrines, energijos perteklių per tinklą atiduoda pasaugojimui. Jie moka tik už susigrąžintą kiekį, tačiau tarifui išaugus bendra suma tapo reikšmingesnė. Dėl to vis labiau vertinama galimybė optimizuoti saulės elektrinės veikimą eliminuojant netolygią elektros energijos gamybą, pavyzdžiui, kai naktį elektros naudojama daugiau, o jos gamyba negalima. Tokiose situacijose labai praverčia saulės baterijos, kurios gali užtikrinti nenutrūkstamą tiekimą be jokių papildomų mokesčių. Tai dar vienas funkcionalumas, kurio anksčiau daugelis nevertino.

Saulės baterijų evoliucija

Šiuolaikiniai kaupikliai yra modernūs įrenginiai, kurie valdomi automatiškai ir nekelia jokių rūpesčių. Toks valdymas yra ne tik funkcionalus, bet ir leidžia optimizuoti elektros energijos gamybą bei panaudojimą, tad saulės elektrinė tampa naudingesnė.

Antra vertus, modernios saulės baterijos kainuoja pigiau, galima įsigyti galingesnį įrenginį. Nors teigiama, kad kaupikliai suteikia nepriklausomybę nuo elektros tinklo, tačiau praktiškai galimybės mėgautis tokia nepriklausomybe yra ribotos. Tai lemia mūsų klimato sąlygos: saulės elektrinės gerokai daugiau elektros energijos pagamina vasarą, o šaltuoju sezonu jų veikimas yra ribotas, tad susidaro elektros energijos deficitas. Visgi tikėtina, kad ateityje saulės baterijos bus dar galingesnės ir suteiks daugiau nepriklausomybės.

Kainų augimas rinkoje

Nors infliacijos tempas kiek aprimo, vis dar stebimas kainų augimas. Tai kelia nerimą gyventojams ir kartu ragina paskubėti bei įsigyti reikalingą įrangą mažesne kaina, nelaukiant jos augimo. Tai racionalus žingsnis, nes kuo mažesnė saulės baterijos kaina, tuo greičiau ji atsipirks. O ilguoju periodu saulės baterija gali padėti ir nemažai sutaupyti (sutaupymas priklauso nuo suvartojamo elektros kiekio ir kainos rinkoje). Tai dar vienas veiksnys, skatinantis elektros energijos kaupiklių populiarumą.

Reklama

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas