Jaunimas

Inovacijų agentūra kviečia mokyklas ir mokinius jungtis prie verslumo ugdymo programos

Siekdama skatinti verslumo ugdymą nuo pat mokyklos suolo, Inovacijų agentūra, bendradarbiaudama kartu su anterprenystės ugdymo organizacija „Lietuvos Junior Achievement“, kviečia šalies mokyklas prisijungti prie praktinio verslumo ugdymo programos. Jos metu 9–12 kl. mokiniams suteikiama galimybė įgyti realios verslo kūrimo patirties, išmokti priimti svarbius sprendimus ir kartu su pedagogų-mentorių bei verslo praktikų pagalba įgyvendinti visus verslo vystymo etapus.

Anot ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės, gabūs ir talentingi Lietuvos moksleiviai turi daugybę verslo idėjų, todėl svarbu jiems sudaryti sąlygas eksperimentuoti ir išbandyti verslininko vaidmenį kuo ankstesniame amžiuje.

„Tokios verslumo kompetencijų ugdymo programos, kaip „accelerator_x“, dar ankstyvame amžiuje sudaro sąlygas moksleiviams išbandyti save verslininko rolėje ir eksperimentuoti – tai neabejotinai prisideda prie mūsų šalies ekonomikos ir konkurencingumo stiprinimo“, – sako A. Armonaitė.

„Programos metu moksleiviai kviečiami ieškoti kūrybingų būdų spręsti savo bendruomenės, miesto ar globalius iššūkius ir kurti inovatyvias verslo idėjas. Įkurdami savo mokomąsias bendroves mokiniai įgyvendina visą verslo valdymo ciklą: įsteigia įmonę, sukaupia pradinį kapitalą, planuoja ir analizuoja vartotojų poreikius, kuria savo paslaugą arba produktą ir jį pardavinėja“, – sako Inovacijų agentūros Pažangos departamento direktorė Patricija Reut.

Pažangos departamento direktorės teigimu, šis mokymosi procesas suteikia jaunimui galimybę išbandyti save tikroje rinkoje, suprasti, kaip veikia verslas, įgyti itin naudinų žinių, o įgavę realius praktinius įgūdžius moksleiviai kviečiami juos įgalinti bendradarbystės centruose „Spiečius“.

Šiuose bendradarbystės centruose, esančiuose net keturiolikoje Lietuvos miestų, buriasi pradedantieji verslininkai, kuriems reikalingas bendraminčių palaikymas ir konsultantų pagalba – čia jiems yra sukurtos aktyvaus verslo erdvės, suteikiama reikalinga įranga, nemokama darbo vieta, individualios verslo konsultacijos, akceleravimo programa, e-komercijos dirbtuvės bei patyrusių mentorių pagalba, kurios dėka smulkieji ir vidutiniai verslininkai gali auginti ir plėsti savo verslus, stiprinti kompetencijas, bendradarbiauti tarpusavyje ir rasti naujus verslo partnerius“, – dalijasi P. Reut.

Programos metu gimęs socialiai atsakingas projektas

Štai moksleivių verslumo ugdymo programoje dalyvavę Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos mokiniai sukūrė mokomoją bendrovę „Dyslexia Rainbow“, skirtą disleksiją turintiems asmenims palengvinti skaitymo ir rašymo procesus.

„Dėka socialiai atsakingų moksleivių, kurie pasirinko šių dienų problemą – disleksiją, programos metu kilo idėja sukurti „Android“ programėlę, kuri palengvintų rašymo ir skaitymo procesus disleksiją turintiems asmenims. Šiandien, bendradarbiaudami su VILNIUS TECH konsultantais, VšĮ „Lyderių karta“ direktore-mentore Agne Tėvelyte-Petroniene bei kitais partneriais, moksleiviai sėkmingai vysto savo veiklą, dalyvauja renginiuose ir yra laimėję jau ne vieną apdovanojimą“, – dalijasi Jono Basanavičiaus gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytoja Monika Gitaitienė.

Jos teigimu, galimybė dalyvauti mokomųjų mokinių bendrovių „accelerator_x“ programoje ir būti vienai iš praktinio verslumo ugdymo mokytojų jai suteikė įvairiapusę naudą: „Būti šios programos mokytoja yra vienas malonumas dėl nuolatos jaučiamos pagalbos: nuo metodinės medžiagos, mokymų, renginių iki realių konsultacijų su verslo žmonėmis. Toks stiprus bendradarbiavimas padeda ne tik kokybiškai ugdyti moksleivius, bet ir tobulėti pačiai.“

Anot pedagogės, Jono Basanavičiaus mokykla supranta verslumo ugdymo svarbą dar mokyklos suole, todėl šiemet sulaukė ir „Lietuvos Junior Achievement“ įvertinimo už tai, kad jau daugiau nei trejus metus nuosekliai įgyvendina jų kurtas programas.

Jei jūsų mokykloje nėra praktinio verslumo ugdymo mokytojų, tačiau norite, kad šiai veiklai būtų parengti 1–2 pedagogai, kurie galėtų įgyvendinti programą jau nuo 2024 m. rugsėjo, Inovacijų agentūra kviečia iki 2024 m. balandžio 19 d. pateikti užpildytą registracijos formą.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas