„Ukmergei - 690: istorija ir šiandiena“, Kultūra, Naujausi

Savo 690-ąjį gimtadienį Ukmergė šventė garsiai ir visus metus

Artėja ne tik kalendorinių 2023-iųjų, bet ir Ukmergei jubiliejinių – 690 metų – paminėjimo bei šiai įspūdingai sukakčiai skirtų renginių pabaiga. Ukmergė aktyviai buvo įsitraukusi į šiemet visus metus minėto jubiliejaus renginių sūkurį.

Rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyrius parengė jubiliejinių renginių apžvalgą ir atskleidė, kurie šių metų renginiai, iniciatyvos buvo prasmingiausi, ką ilgiausiai atsiminsime, kas galėtų tapti tradicija ir būti kartojama kitąmet.

Ukmergės miesto 690 metų jubiliejaus paminėjimui rajono savivaldybės administracija ruošėsi ištisus 2022 metus. Reklamos agentūrų bei kūrybininkų, galinčių ir gebančių padėti pasirengti tokios solidžios sukakties paminėjimui, pradėta ieškoti dar 2021 metų lapkričio-gruodžio mėnesiais. Sutikusios imtis Ukmergės jubiliejaus projekto reklamos agentūros sukūrė vieningą šventės vizualinį stilių, simboliką, parengė komunikacijos-viešinimo strategiją, rinkodaros programą, šventinių renginių planą, sukūrė Ukmergę reprezentuojantį filmą ir kt. Taip 690 metų jubiliejų mininti Ukmergė buvo paskelbta kultūros rokenrolo sostine ir kvietė visus bei kiekvieną: „Šok į kultūros rokenrolą!“

Jubiliejiniai metai startavo su įspūdingo bei ryškaus sieninio 2023 metų kalendoriaus, kurį papuošė žinomų ir Ukmergę daugiau ar mažiau garsinančių, ją reprezentuojančių kraštiečių nuotraukos, pristatymu. Visi šie 15 ukmergiškių, dalyvavę rokenrolo stiliaus fotosesijose pas vieną žymiausių Lietuvos mados ir reklamos fotografų – Tomą Kaunecką, drąsiai ir kardinaliai pakeitė savo įprastą įvaizdį bei stilių ir tapo pirmaisiais bei ryškiausiais jubiliejinio Ukmergės miesto gimtadienio ambasadoriais.

Kartu su kalendoriumi buvo pristatytas ir jubiliejinis kvapas 690U., kurį miestui sukūrė Jono Basanavičiaus gimnazijos mokinių jaunoji bendrovė „ROSE“.

Vėliau pagal sukurtą vieningą šventės vizualinį stilių bei simboliką buvo pagaminti ryškiaspalviai jubiliejiniai lipdukai, plakatai, automobilinės vėliavėlės, marškinėliai, žaislai, „Vilkmergės Premium” nealkoholinis alus ir kt., po miesto gatves važinėjo 690-ąjį Ukmergės gimtadienį reklamuojantis UAB „Ukmergės autobusų parkas“ autobusas, taip pat mieste atsirado ne vienas naujas objektas: vienas žymiausių gatvės meno atstovų, šio žanro piešėjų ir grafičių pradininkas Lietuvoje Tadas Vincaitis-Plūgas įspūdingu piešiniu „Konfeti“ papuošė Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvui priklausančio pastato (Kauno g. 7) sieną, tautiniais raštais, derinant juos su miesto simboliais floristė-dizainerė Erika Pečiulė „išrašė“ Ukmergės tolerancijos centro tvorą (Vasario 16-osios g. 11), kiemelyje tarp Kauno g. 18 ir 18A pastatų įkurdintas meninio atminimo objektas „Kėdė“, išaugo Ukmergės simbolių – balandžių skaičius – net trys balandžius vaizduojančios skulptūros „nutūpė“ ant tilto per Vilkmergės upelį, Ukmergės senamiestyje, Gedimino g. 4 kieme esančio pastato raudonų plytų sieną papuošė nauji meno kūriniai – ukmergiškės dailininkės Vaidos Adomavičiūtės sukurti „Laiko ženklai“ (Spalvoto smėlio laikrodžiai). 2023 metais Ukmergė pasipildė ir naujais leidiniais: išleista muziejininko Raimondo Ramanausko knyga „Ukmergės miesto istorija (nuo įkūrimo iki 1919 m.)“ bei albumas „Ukmergė 690. Dailė“.

Ukmergiškiai 2023 metais savo prisistatymu nustebino 10-osios turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodos „Adventur 2023“ dalyvius – Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ įsirengę rokenrolo stiliaus Ukmergės stendą su spalvomis, kvapais, renginių programa ir 100 kilogramų sveriančia raudonojo jaučio – miesto herbo simbolio – iš metalo pagaminta figūra. Ne mažiau įsimintinas buvo ir Vasario 16-osios, Kovo 11-osios paminėjimai, visus sužavėjo ir daug žiūrovų bei dalyvių sutraukė ne tik tradicinis tarptautinis perkusinės muzikos festivalis „Percussion Ukmergė 2023“, bet ir Baltijos šalių folkloro ir sunkiosios muzikos festivalis „Kilkim žaibu“, šiuolaikinę dailę akcentuojantis ir instaliacijas bei performansus pristatantis festivalis „Camera Obscura“, renginių ciklas „Paprastai Nepaprasti susitikimai“, liaudiškos muzikos šventė „Grock, armonika“ bei pirmą kartą Ukmergėje parodyti trys tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ spektakliai. Be abejonės, daugelį nudžiugino tradicinė Miesto šventė ir joje koncertavusios grupės „BA“ bei „Daddy was a Milkman“, taip pat ištisus metus vykę roko koncertai Ukmergės senamiesčio erdvėse ir kt.

Šiemet buvo pradėti ir, didelė tikimybė, kad kitais metais bus tęsiami: žaidimas „Jaučio gaudynės“, misterija „Vilkošvaistės“, Ukmergės meno mokyklos organizuojamas tarptautinis pianistų ir styginių instrumentų konkursas, gastro festivalis „Vasara buvo vakar“, kraštiečių šventė „Mindauginės“, miesto Kalėdų eglės laistymas vasarą, vaikų išdykynės, masinis žygis Ukmergėje ir kt.

Taigi, 2023-iuosius, jubiliejinius metus Ukmergė paminėjo su daug įdomių, skirtingo žanro projektų, įvairios muzikos ir šventimo „iki ryto“, rokenrolo ritmu.

„G. ž.“ inform.

Dainiaus VYTO nuotraukos

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas