Šachmatininkai A. Mecelis ir G. Gutauskaitė.

Agnė Mickūnaitė tapo čempione

Virginija SAVICKIENĖ

Kaune vyko Lietuvos jaunučių-jaunių (BM10, BM12, BM14, BM16, BM18) standartinių (90 min. + 30 sek.) šachmatų čempionatas. Dalyvavo net 260 šachmatininkų. Šis čempionatas yra išskirtinis, nes viena partija gali trukti daugiau nei keturias valandas, todėl per dieną yra sužaidžiamos tik dvi partijos.

Varžybose žaidė trys Ukmergės sporto centro auklėtiniai: Goda Gutauskaitė, Agnė Mickūnaitė ir Artūras Mecelis.

Sėkmingiausiai pasirodė mergaičių iki dvylikos metų amžiaus grupėje žaidusi A. Mickūnaitė, kuri iš aštuonių partijų tik vieną sužaidė lygiosiomis, o septynias partijas laimėjo ir tapo Lietuvos standartinių šachmatų čempione bei pasikėlė reitingą 97 taškais. Dabar Agnė ruošis atstovauti Lietuvai pasaulio čempionate, vyksiančiame spalio mėnesį Sakartvele.

G. Gutauskaitei tai buvo pirmosios varžybos. Jai pavyko iškovoti tris pergales, ukmergiškė užėmė 18 vietą mergaičių iki dešimties metų amžiaus grupėje.

A. Mecelis iki šešiolikos metų grupėje buvo aštuntas bei pasikėlė reitingą 32 taškais.