„Kultūra - mūsų dvasios stiprybės šaltinis“, Kultūra

Parodoje – keturi piešinių ciklai

Oksana JUDAKOVA

VšĮ „Trys kaimai“ parodų kuratorė

Ukmergiškiai kviečiami į kauniečio grafiko, dizainerio, Vilniaus dailės akademijos (VDA) dėstytojo, prof. Rolando Rimkūno piešinių parodą, kuri eksponuojama „Vilkamirgės“ galerijoje, esančioje Turizmo ir verslo informacijos centre (Kęstučio a. 2–2, II aukštas).

R. Rimkūnas gimė 1963 m. Kaune, baigė VDA Kauno dailės fakultetą, jam suteikta stiklo dailininko-dizainerio kvalifikacija. 1995 m. Dailės akademijoje jis įgijo grafikos menų bakalauro laipsnį, 1998 m. – magistro laipsnį. Nuo 1994 m. VDA Kauno dailės fakulteto (dabar Kauno dailės institutas) pedagogas. Nuo 2000 m. Lietuvos dailininkų sąjungos, nuo 2006 m. – Lietuvos grafinio dizaino asociacijos narys. Kūrybinė dailininko veikla: estampas, grafinis dizainas, heraldika, knyga.

Parodoje eksponuojami keturi piešinių ciklai – „Xanax“, „Dangus – kaip ten patekti“, „Dievas su mumis“, „Ginkluotosios pajėgos perima dangaus kontrolę“ – sukurti neįprasta dailės priemone, tušinuku. Neįprasta ne tik kūrinių technika – žiūrovas susidurs ir su savitu, galimai net šokiruojančiu turiniu.

Menotyrininkas Kęstutis Šapoka 2013-iais viename iš straipsnių „Apie Rolando Rimkūno kūrybą: tai, kas dedasi mumyse, taip pat yra visatos dalis“ rašė: „…apibendrinant Rimkūno kūrybos apžvalgą, reikėtų sugrįžti prie teiginio, kad jo kūrybos atveju dažniausiai yra svarbiau ne tai, kaip toks kūrinys atrodys parodoje ir ar jis atitiks kokį nors „stilių“, o tai, kiek jis „padėjo“, buvo naudingas ir prasmingas tam tikroje jį kūrusiojo dvasinėje kolizijoje, gyvenimo kryžkelėje ar panašioje situacijoje. Nepaisant to, jog tai yra gryna teisybė, nereikia pamiršti ir šiokios tokios kontekstinės gudrybės. Tokia beveik „savamokslė“ forma, „pretenzijų neturėjimas“ kai ką, žvelgiant paviršutinišku žvilgsniu, gali apgauti. Tačiau Rimkūno kūrybos „paslaptis“ yra ta, jog po tariamu „mėgėjiško paišaliojimo“ sluoksniu, nereprezentatyvumu, „tarsi tarp kitko“ estetika slypi tvirta, nepajudinama, itin profesionaliai sukalta, beveik klasikinė formali ir estetinė platesne prasme struktūra. Net jei jo kūriniai kartais atrodo atstovaujantys „blogai padaryta“ estetikai, tai tik iliuzija. Reikia didelio meistriškumo ir gyvenimo patirties, t. y. turėti ką pasakyti, kad šitaip „paprastai“ tokia estetika manipuliuotum.“

 Galimybė pamatyti šią pa-rodą išties ypatinga – kadangi tušinuku pieštais vaizdais, kaip sako pats autorius, vyksta atvirkštinis nei fotografijoje procesas – šviesoje vaizdas ne atsiranda, bet pradingsta. R. Rimkūnas, nuo Saulės šviesos saugodamas savo piešinius, nelinkęs jų dažnai rodyti. Todėl džiaugiamės, kad asmeninės pažinties su Rolandu ir geros „Vilkamirgės“ galerijos reputacijos dėka gavome galimybę jo darbus atsivežti į Ukmergę.

Beje, grafikas R. Rimkūnas pragyvenimui užsidirba ne tik dėstydamas VDA Kauno dailės institute, bet ir dirbdamas grafinio dizaino srityje, taip pat heraldikos kūrime. R. Rimkūnas yra sukūręs netoli šimto Lietuvos miestų ir miestelių herbų, tarp jų ir Taujėnų bei Veprių herbus.

Kviečiame apsilankyti parodoje!

Paroda veiks iki balandžio 30 d.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas