Asociatyvi nuotrauka.

„Ir senjorui, ir jaunam“, Kriminalai

Prašo nepirkti duomenų bazių

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija pastebi, kad pastaruoju metu įvairūs asmenys viešoje erdvėje, socialiniuose tinkluose, grupėse, pokalbių svetainėse persiunčia vieni kitiems įvairios kilmės duomenų bazių nuorodas, šiose bazėse esančių asmens duomenų nuotraukas ar pačias duomenų bazes. Inspekcija prašo nepirkti tokių duomenų bazių, neplatinti nei nuorodų, nei duomenų bazių nuotraukų, nei pačių duomenų bazių, rašoma pranešime spaudai.

Duomenų bazių tema tapo ypač eskaluojama dėl pastarųjų dienų įvykių, kai dėl duomenų apsaugos pažeidimų ar galimos vagystės nutekėjo klientų duomenų bazė.

„Toks pasidalijimas, kuris gali atrodyti tik kaip pašnekesio iliustracija, iš tikrųjų gali sukelti tolesnes neigiamas pasekmes tuo atveju, jei tai yra tikra duomenų bazė, kurią sudaro realių žmonių asmens duomenys. Dalijimasis minėta informacija viešai gali pažeisti žmonių teises ir laisves, galimai sukelti jiems įvairios žalos. Duomenų bazės su asmens duomenimis kopijos platinimas gali būti vertinamas kaip neteisėtas asmens duomenų tvarkymas. Prašome informaciją apie viešai prieinamas duomenų bazes ar jų nuorodas atsiųsti Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai el. p. ada@ada.lt Jeigu manote, kad galimai buvo padaryta nusikalstama veika, reikėtų kreiptis į artimiausią policijos įstaigą ar parašyti pareiškimą policijai per e.policija sistemą.

„G. ž.“ inform.

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

  • jj :
    nexren rinkti duomenis! nebus ka vogti ir platinti.. dabar kur benueisi,visur kazkoks surasymas...ir ne tik internete.visokios registracijos ir pan.bauskit tuos,kurie renka informacija. klausimas ar is ju pavagia ar jie patys parduoda? ot ble...t valstbei tvarka...elementariu dalyku nebesusitvarko pati...tik ir nori kad kiti uz ja viska padarytu...
Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas