Didmeistrė V. Čmilytė-Nielsen su ukmergiškiais žaidė simultaną.

Sportas

Moksleiviai varžėsi prie šachmatų lentų

Sausio 23 dieną Ukmergės sporto centro bazėje miesto bendrojo ugdymo mokyklos dalyvavo šachmatų varžybose. Jos vyko dviejose amžiaus grupėse – 1–4 ir 5–12 klasių.

1–4 klasių grupėje dalyvavo keturios mokyklų komandos. Susumavus varžybų rezultatus paaiškėjo, kad pirmą vietą užėmė ,,Šilo“ progimnazija (mokytoja Virginija Savickienė), antrą – Dukstynos pagrindinė mokykla (mokytoja Jolanta Ryliškienė), trečią – Senamiesčio progimnazija (Žydrūnė Karankevičė).

5–12 klasių grupėje dalyvavo Jono Basanavičiaus, Antano Smetonos gimnazijų, ,,Šilo“ progimnazijos, Užupio pagrindinės mokyk-los komandos. Nugalėjo Antano Smetonos gimnazija (mokytojas Kastytis Kvietkauskas, antra – ,,Šilo“ progimnazija (mokytojas Regimantas Verbickas), trečia – Užupio pagrindinė mokykla (mokytoja Daiva Sabaliauskaitė).

Mokyklų komandos, užėmusios pirmas vietas, dalyvaus Lietuvos mokyklų žaidynių finalinėse varžybose, vyksiančiose vasario 1 dieną Druskininkuose.

* * *

Jonavos sporto arenoje vyko tarptautinis greitųjų šachmatų turnyras trenerio Richardo Banaičio atminimui pagerbti. 250 šachmatininkų – nuo 6 metų iki garbaus amžiaus senjorų, žaidė devynias partijas. Vaikų turnyre dalyvavo ukmergiškiai Augustas Jakubauskas, Elijus ir Arijus Antipovai, Adomas ir Mantas Vaičaičiai, Ugnė Šniuikaitė, Dovydas Sakalauskas, Agnė Mickūnaitė, Rusnė Šošina, Julius Stulginskis. Suaugusiųjų turnyre žaidė Antano Smetonos gimnazistai Martynas Dolmantas ir Normantas Noreika.

Šešiametis J. Stulginskis nepabūgo žaisti su dvigubai vyresniais šachmatininkais ir laimėjęs net tris partijas gavo specialų prizą kaip jauniausias turnyro dalyvis. Kaip visada užtikrintai žaidė ukmergiškės mergaitės: U. Šniuikaitė tarp mergaičių iškovojo trečią vietą, o A. Mickūnaitė – antrą. Puikus Agnės rezultatas ir bendroje įskaitoje – tarp 105 dalyvių ji užėmė 5 vietą.

Ukmergiškių komanda Jonavos sporto arenoje.

* * *

„Šilo“ progimnazijoje gausiai rinkosi šachmatininkai į susitikimą su garsiausia Lietuvos šachmatininke, didmeistre, Seimo nare Viktorija Čmilyte-Nielsen. Ji atvyko su ukmergiškiais sužaisti simultaną.

Politikė vienu metu viena žaidė prieš dvylika šachmatininkų. Nepraėjus nė pusvalandžiui prasidėjo pirmieji ukmergiškių pralaimėjimai. Baigti partiją lygiosiomis pavyko tik Albertui Unikauskui, o Antano Smetonos gimnazijos pirmokė Vladislava Sokolova pasižymėjo kaip ilgiausiai atsilaikiusi prieš didmeistrę.

Po simultano vyko vaikų ir jų šeimos narių šaškių ir šachmatų varžybos. Šaškių turnyre nugalėjo A. Unikauskas, tik tašku atsiliko Vigantas Auglys, trečias – Vytautas Vaičaitis. O tarp moterų prizininkėmis tapo Raimonda Šniuikienė, Tatjana Sokolova ir Skaistė Lyderė.

Šachmatų turnyre niekam nenusileido A. Mickūnaitė, antrą vietą užėmė M. Dolmantas, trečią – Meiras Lyderis. Tarp mergaičių pirmą vietą laimėjo U. Šniuikaitė, antrą – Monika Luka Miškinytė, trečią – R. Šošina.

Visi dalyviai buvo apdovanoti medaliais.