Mokyklų bibliotekininkės lankėsi Želvos gimnazijos muziejuje

Kultūra, Naujausi

„Mokomės iš kultūrinių pokyčių Želvoje“

Leonora GRIČINAITĖ

Antano Smetonos gimnazijos bibliotekininkė

Tokiu pavadinimu vyko gerosios patirties sklaidos renginys rajono mokyklų bibliotekininkams. Spalis buvo paskelbtas tarptautiniu mokyklų bibliotekų mėnesiu. Šių metų tema ,,Junkimės. Svajokime. Keiskimės“. Kadangi jau pakankamai esame prisisvajojusios, nutarėme susibėgti visos draugėn ir aplankyti savo nedidelio būrelio narę Jolantą Gelūnaitę, dirbančią Želvos gimnazijos bibliotekoje, maloniai sutikusią mus priimti ir pasidalinti patirtimi. Pakeliui sustojome Liaušių kaime pasižiūrėti skulptoriaus Vaido Ramoškos sukurto meninio objekto ,,Lietuvai 100. Liaušiai“. Kryžiaus formoje sujungtose plokštėse pavaizduoti Vytis ir Jonas Basanavičius bei jo tekstas. Paminklo sukūrimo istoriją išsamiai pristatė Liaušių kaimo bendruomenės pirmininkė, bibliotekininkė Žydrė Naraškevičė.

Želvoje be J. Gelūnaitės mūsų laukė lietuvių kalbos mokytoja Rasa Povylienė bei Želvos gimnazijos muziejaus vadovė, daugelio leidinių autorė Zita Kriaučiūnienė, kuri ir pasitiko mus miestelio pakraštyje, prie Baltojo kryžiaus. Tai 1991 m. architekto Henriko Kęstučio Šilgalio sukurtas paminklas buvusiose žvyrduobėse palaidotų partizanų aukoms atminti. Muziejaus vadovė išsamiai papasakojo paminklo atsiradimo istoriją. Po to sugužėjome į muziejų, kuriame Z. Kriaučiūnienė labai nuoširdžiai ir su meile kalbėjo apie mokyklos bei miestelio istoriją, žmones, rodė eksponatus, pristatė edukacines programas, padovanojo visoms savo išleistų knygų. Žavėjomės jos darbštumu, tolerancija, meile miestelio praeičiai, nuveiktais darbais. Stebėjomės, kiek daug gali padaryti vienas neabejingas savo kraštui žmogus. Juk visi mes negimėme tuščioje vietoje, visi turime savo istoriją.

Pabaigoje apžiūrėjome gražią Želvos gimnaziją, bibliotekoje išklausėme bibliotekininkės J. Gelūnaitės pranešimą apie rengiamas virtualias parodas. Namo grįžome praturtėjusios, pasiruošusios kažką keisti, pritaikyti savo aplinkoje.

 

Palikite komentarą apie straipsnį