Popietės dalyviai su augintiniais.

Įvairūs

Vidiškiuose paminėta Gyvūnų globos diena

Jolanta ČEKAUSKAITĖ

Vidiškių miestelio bendruomenės narė

Pasaulinė gyvūnų globos diena minima visame pasaulyje. Ji pradėta švęsti 1931 metais Florencijoje (Italijoje), kai tarptautinės gyvūnų globos konferencijos dalyviai nusprendė būtent spalio 4-ąją, šv. Pranciškaus, gyvūnų globėjo, mirties dieną, paskelbti Pasauline gyvūnų globos diena.

Šiomis dienomis gyvūnai tapo neatsiejama mūsų, žmonių, gyvenimo dalimi. Jie jau ne tik augintiniai, jie tapo šeimos nariais. Todėl svarbu akcentuoti, kad ne tik gyvūnai žmonėms turi būti dėkingi už globą ir priežiūrą, bet ir žmogus turi daug už ką padėkoti gyvūnui: draugystę, paguodą, ištikimybę ir pan.

Minint šią dieną, spalio 6-osios popietę Vidiškių miestelyje susibūrė šeimininkai su augintiniais. Nepabūgę šalto ir vėjuoto oro, visi suėjo draugėn.

Susitikimą pradėjo Vidiškių klebono Lauryno Grikiečio šventinis pasveikinimas ir augintinių bei jų šeimininkų palaiminimas. Klebonas dar kartą visiems priminė šv. Pranciškaus, gyvūnų globėjo, istoriją.

Pati idėja susiburti kilo tuomet, kai VšĮ ,,Klajūnas“ – gyvūnų globos draugija, pasiteiravo, ar domintų šviečiamoji paskaita suaugusiems atsakingo gyvūnų globojimo tema. Tačiau Vidiškių miestelio bendruomenė, neturėdama jokių patalpų, negalėjo sudaryti sąlygų rimtai paskaitai. Džiaugiamės, kad draugijos vadovė Ilma Germanienė sutiko su siūloma avantiūra. Mini diskusija, pasidalinimas patirtimi ir žiniomis, supažindinimas su ,,Klajūno“ veikla įvyko miestelio parke. O jo gyventojai, parduotuvės ,,Mini market“ savininkas Dainius Gleiznys ir Ukmergės kinologų klubo bei Ukmergės zoocentro vadovas Stasys Barauskas pasirūpino lauktuvėmis klajūniečiams. Beje, S. Barauskas apdovanojo ir kiekvieno atėjusio augintinio šeimininką dovanėle keturkojui.

Ukmergės kultūros centro Vidiškių filialo darbuotojos Janė Giedraitienė ir Regina Stasiūnienė paįvairino susitikimą netikėta staigmena – Eglės Giedraitytės ir jos žirgo Bingo pasirodymu. Mergina papasakojo, kaip šis žirgas atsidūrė jos gyvenime, apie skaudžią jo patirtį, meilę ir globą, kuri vėl pastatė šį gražuolį ant kojų. Norintys galėjo išmėginti ir jodinėjimą.

Taip kartu su krintančiomis pirmomis snaigėmis, gera nuotaika ir bendra meile gyvūnams ir praėjo ši šauni popietė, tikimės, tapsianti dar viena miestelio tradicija.

 

Palikite komentarą apie straipsnį

  • regina :
    Šaunuoliai......