Stovyklos dalyviai ir organizatoriai.

Sveikata

Sveikatos stiprinimo stovykla „Nei dienos be šypsenos“

Skirmantė SABALIAUSKIENĖ

Rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Liepos 15–24 dienomis Veprių stovykloje aidėjo vaikų, dalyvavusių sveikatos stiprinimo stovykloje „Nei dienos be šypsenos“, juokas ir krykštavimai. Vykdant projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Ukmergės rajone“, kuris finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų, stovyklą organizavo rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras.

Ji jauniesiems dalyviams suteikė ne tik didelę geros nuotaikos, džiaugsmo, naujų patirčių, pažinčių, bet ir fizinio aktyvumo dozę. Kiekvieną rytą savo dieną stovyklautojai, kurių buvo net 58, pradėdavo nuotaikinga rytine mankšta. Visi mokėsi rikiuotės pratimų, šaudymo, susipažino su Lietuvos šaulių veikla. Taip pat vaikai išbandė Zurba treniruotes su trenere Auguste Grainyte, gatvės šokius su treneriu Justu Andrejausku, DGSkating užsiėmimus su riedlentėmis, kuriuos vedė trenerė Justina Tiškuviene, kalanetiką su trenere Danguole Liekiene, kikboksą su klubo „Amber fight“ treneriais Gintaru Čepu ir Ryčiu Rutkausku. O kamuolio virtuozas Eduardas Butiuto parodė dalyviams nuostabų šou, norintys ir patys galėjo išbandyti savo jėgas žongliruodami kamuolį. Daug ištvermingumo, išradingumo ir prakaito lašelių pareikalavo dalyvavimas sporto festivalyje bei visa diena, praleista orientaciniame žygyje su vadovu Kastyčiu Kvietkausku. Įdomų laiką drauge dovanojo ir Ukmergės rajono policijos komisariato pareigūnai, gyvūnų globos namų „Klajūnas“ vadovė Ilma Germanienė su savanorėmis, šunų mokyklėlės „PumZoris“ vadovai Egidijus ir Ana Šlekoniai.

Viena įsimintiniausių dienų – susitikimas su Europos ir Lietuvos fitneso čempionatų dalyvėmis prizininkėmis Vaida Katinaite ir Marina Rockina bei Pasaulio, Europos ir Lietuvos galiūnų čempionatų prizininkais Mindaugu Jaru ir Dainiumi Repšiu. Stovyklos dalyviai sužinojo apie skirtingas treniruočių programas, mitybos ypatumus, pasiruošimo varžyboms ciklus. Galiūnai ne tik supažindino su šio sporto ypatumais, bet ir pristatė inventorių, aprangą, specialias priemones, kurios naudojamos treniruočių, rungtynių metu. Susitikimą vainikavo nepamirštamos virvės traukimo varžybos, kuriose rungėsi svečiai bei stovyklautojai ir jų vadovai.

Dėka puikių, tikrų profesionalų stovyklos vadovų Miglės Ivanauskienės, Daivos Sinkevičienės, Dalios Burneikienės, Nerijaus Butėno, Eugenijaus Simonaičio ir savanorių Rusnės Butėnaitės, Rugilės Smoliakaitės, Elvinos Radzevičiūtės dešimt dienų prabėgo kaip dešimt valandų. Atvažiavę nedrąsūs, šiek tiek pasimetę stovyklautojai išvyko plačiomis šypsenomis ir truputį skaudančiais raumenukais. Paskutinį stovyklos vakarą, sklandant artėjančio išsiskyrimo kartėliui, liūdesį sklaidė DJ Rimas, garsi muzika, šviesos ir fejerverkai. Stovyklautojai žadėjo vieni kitiems susitikti kitais metais.

 

Palikite komentarą apie straipsnį

Apie placebą

2020/01/27

Komentarų (0)

Sveikatą saugo selenas

2020/01/26

Komentarų (0)