Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos

Rajone pažeidimų nerado

Karolina KILDAITĖ

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) praneša, kad per pirmąjį šių metų pusmetį, vykdant nelegalaus (neteisėto) ir nedeklaruoto darbo kontrolę, buvo atlikta apie 3 600 patikrinimų.

Per šį laiką šalyje buvo nustatyta 1 010 nelegaliai dirbusių asmenų, iš kurių 102 – užsieniečiai. Apie 66 proc. nelegalių darbuotojų dirbo statybose, šiek tiek mažiau – prekybos ir žemės ūkio sektoriuose.

Pastebima, kad Lietuvoje mažėja nedeklaruotą darbą (pažeidžiant darbo ir poilsio laiką, nemokant nustatyto atlygio už darbą poilsio dienomis, naktį bei viršvalandžius) dirbusių asmenų skaičius: per pirmąjį 2018-ųjų pusmetį buvo nustatyta 715 darbuotojų, o šiemet – 478.

Pirmąjį metų pusmetį rastas 971 nelegalaus, nedeklaruoto darbo atvejis. Daugiausia, net 600, tokių pažeidimų – statybose. Pažeidimų dažniau pasitaikė ir prekybos bei apgyvendinimo ir maitinimo sektoriuose.

VDI patarėja komunikacijai Jurgita Kažukauskaitė-Sarnickienė „Gimtąją žemę“ informavo, kad Ukmergės rajone VDI šiemet atliko 20 patikrinimų. Iš jų šešis – dėl nelegalaus, nedeklaruoto darbo. Pažeidimų neužfiksuota.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Ukmerge :
    O kaip darbo stovykla Vepriuose? Ir ne tik? Uz pasalpas 122eur zmones vergauja ir pazeidimu nera?