AUTORĖS nuotrauka.

Nuomonių telefonas

Ar reikia kapinėse medžių?

Pedagogė Danguolė išsakė savo pastebėjimus dėl medžių, augančių A. Baranausko gatvėje, palei Vaižganto kapines. Ukmergiškė neseniai dalyvavo laidotuvėse ir nustebo išvydusi, jog yra numatyta išpjauti palei kapinių tvorą augančius „sveikutėlius šimtamečius medžius“.

Kas Ukmergėje atsakingas už gamtosaugą? Kas galėjo išduoti leidimus kirsti tokį turtą? Negana to, kad neliko medžių ant piliakalnio, dabar užsimota juos šalinti ir iš kitur…“ – piktinosi skaitytoja.

Taip pat ji teigė, jog girdėjusi pasiteisinimą neva prie tvoros augančius didelius medžius reikia nupjauti, nes jie ardo tvorą: „Netiesa! Tvora labiausiai kenčia nuo paminklų statytojų. Jie ir paminklus, ir statybines medžiagas kelia per tvorą ir taip ją išdaužo.“

Ukmergės miesto seniūnijos seniūnė Zita Pečiulienė, išklausiusi ukmergiškės išsakytą nuomonę, teigė, jog tokiais atvejais, kaip šis, seniūnija, vieniems padėdama, kitiems tampa kone priešu.

Į seniūniją kreipiasi nemažai gyventojų su prašymais kapinėse nupjauti medžius, iškirsti krūmus, kurie auga prie jų prižiūrimų kapaviečių. Medžiai kapinėse pjaunami vadovaujantis gyventojų prašymais ir tik tuomet, kuomet seniūnija turi lėšų nupirkti pjovimo paslaugas. Deja, pinigų trūksta, ir mes pjautinus medžius tik pažymime. Kol jie bus nupjauti, kartais tenka laukti ir metus ar net daugiau. Kai žmonių prašymai ilgai nepatenkinami, jie mus atakuoja su savo skundais. Kuomet pradedame darbus, vėl pasipila kitos pusės priekaištai…“ – apgailestavo seniūnė.

Pasak Z. Pečiulienės, niekas kapinėse nenupjovė medžio, jei jis nekėlė aplinkui esantiems paminklams grėsmės, ir jei tam prieštaravo kapaviečių tvarkytojai. Taip pat ji sakė, jog neretai žmonės želdiniais, kol jie neaukšti ir jauni, džiaugiasi. Tačiau niekas nenori, kad kaimynystėje augtų senas, pasviręs, saulę užstojantis medis.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Anonimas :
  Pasilej medzius ispjove prie stoteles o saku nesugeva isvezt jau du menesiai bus.
 • regina :
  labai gerai kad medziu nera taip ir tolau dirbkit o bobute tegu pasilaidoja miske
 • Anonimas :
  Gal šita susireikšminusi ir pasipiktinusi pedagogė galėtų iš savo asmeninių lėšų padengti išlaidas ??? Prieš du metus nulužus tokio "sveikutėlio šimtamečio medžio" šakai ir suknežinus 4 paminklus ir 6 kapavietes...
 • Jo :
  Kapinėse medžių neturėtų būti!

Žaidimų aikštelės neliks

2019/09/12

Komentarų (3)

Kas turi prižiūrėti aplinką?

2019/09/10

Komentarų (0)