Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos

Ūkininkus pasieks susietoji parama

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) ūkininkams pradėjo mokėti susietąją paramą už 2018 m. laikytus mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas.

Per pirmąsias kovo dienas ūkininkų sąskaitas papildys 20,2 mln. Eur parama. Išmokų už mėsinius ir pieninių veislių galvijus sulauks 29,7 tūkst. (98 proc.) ūkininkų.

Nors pagal teisės aktus išmokų mokėjimo termino pabaiga – birželio 30 d., kaip ir ankstesniais metais, susietoji parama už mėsinius gyvūnus bus išmokėta anksčiau, jei tik pareiškėjai atitiks paramos reikalavimus.

NMA primena, kad susietoji parama už gyvulius mokama ūkininkams, nepertraukiamai išlaikiusiems gyvulius 60 kalendorinių dienų ir įvykdžiusiems susietosios paramos už mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas administravimo, kontrolės bei mokėjimo taisyklių reikalavimus. Gyvuliai turėjo būti suženklinti ausų įsagais ir įregistruoti Ūkinių gyvūnų registre ne vėliau kaip iki 2018 m. spalio 31 d. Mėsiniai galvijai ir pieninių veislių buliai turėjo būti ne jaunesni kaip 12 mėn. amžiaus.

2018 m. susietosios paramos dydžiai: susietoji išmoka už mėsinį galviją – 91,70 Eur už vnt.; susietoji išmoka už mėsinę avį – 10,84 Eur už vnt.; susietoji išmoka už pieninė veislės bulių – 87,49 Eur už vnt.; susietoji išmoka už pieninę ožką – 23,78 Eur už vnt.

Sužinoti apie planuojamą išmokėti bei išmokėtą paramos sumą pareiškėjai gali prisijungę prie NMA informacinio portalo.

G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį