Mokinukai kepė sausainius.

Jaunimas

Ryšių su visuomene skyriaus informacija „100-mečio Knygų Kalėdų šalyje“

Violeta MARKAUSKIENĖ

Dukstynos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė

 

Jūs tikriausiai paklausite, ar yra tokia šalis? Taip. Tai šalis, kur kvepia Kalėdomis ir knygomis. Šioje šalyje gali su draugu, mama, močiute, teta, mokytoja kartu kepti kalėdinius sausainius, klausytis eilėraščių, muzikos, bibliotekininkės pasakojimų apie knygas. Tai kur ta ŠALIS? Čia pat. Ji – Dukstynos pagrindinėje mokykloje. Tad kas gi nutiko šioje šalyje?

„100-mečio Knygų Kalėdų šalyje“ veikė dvi kūrybinės laboratorijos. Tai „Eksperimentinė kalėdinių sausainių kepimo“, kurios sumanytoja buvo pradinių klasių mokytoja metodininkė Airūna Lapinskienė, ir „Kalėdinių skaitymų“. Šiai nuotaikingai vadovavo bibliotekininkė, šių eilučių autorė. Kaip viskas vyko? Pirmiausia mažieji dalyviai, 1–4 klasių mokinių atstovai, skubėjo į valgyklą, kur jų laukė tikras kulinarinis išbandymas. Pagal mokytojos Airūnos ir Tautvydo mamos Snieguolės paruoštus receptus reikėjo iškepti kalėdinius sausainius. Mažiesiems kepėjams sekėsi puikiai, nes jie į pagalbą buvo pasikvietę mamą, močiutę ar tetą. Pašovus sausainius į orkaitę kepti, veiksmas persikėlė į aktų salę, kur jų laukė vyresnių klasių mokiniai. Čia mažieji kulinarai galėjo šiek tiek atsipūsti ir pasiklausyti Sigito Gedos, Janinos Degutytės, Juozo Erlicko, Justino Marcinkevičiaus eilėraščių. O Jokūbas, Miglė, Laineta bei Urtė juos ne tik skaitė, bet ir atliko muzikinius kūrinius. Mokyklos direktorė Daiva Liumparienė prisiminė savo vaikystės knygą Selmos Lagerliof „Stebuklingosios Nilso kelionės“… Šių eilučių autorė pristatė naujausią Violetos Palčinskaitės eilėraščių knygą vaikams „Eilėraščiai iš namų“ ir jų paskaitė.

O paskui pakvipo tikrų tikriausiomis Kalėdomis. Ir vėl visi skubėjome į valgyklą. Iš orkaitės traukėme sausainius, juos puošėme, ragavome ir kalbėjome apie knygas.

„100-mečio Knygų Kalėdų šalyje“ vyko tikrų tikriausi stebuklai…

Mokyklos direktorė D. Liumparienė.

Palikite komentarą apie straipsnį