Ukmergiškių komanda.

Sportas

Klubo „Danas“ sportininkai – pasaulinio lygio varžybose

Norbertas MOTIEJŪNAS

Lapkričio 25-oji tradicinės karatė klubo „Danas“ sportininkams atsimins kaip pirmas ir didelis žingsnis į pasaulinio lygio varžybas. Būtent šią dieną „Cido“ arenoje Panevėžyje vyko I pasaulio Budo karatė vaikų (iki 13 metų) čempionatas, kuriame dalyvavo virš 550 sportininkų iš įvairių pasaulio šalių: Lenkijos, Čekijos, Ukrainos, Moldovos, Rusijos, Izraelio, Austrijos ir Lietuvos. Varžyboms buvo paruoštos 6 aikštelės, kuriose teisėjavo daugiau kaip 30 teisėjų iš skirtingų valstybių.

Tradicinės karatė klubui „Danas“ atstovavo skirtingo amžiaus ir skirtingų karatė diržų sportininkai, kurie varžėsi individualios kata (formos atlikimas), individualios kumite (kova), komandinės kata (sinchroniškai formą atlieka trys sportininkai) rungtyse.

Tai buvo aukšto techninio lygio vaikų čempionatas, kuriame mūsų klubo jaunieji sportininkai ne tik dalyvavo, bet ir gerai pasirodė: net 12 vaikų pateko į geriausių sportininkų aštuntukus ir pasidalino 5–8 vietomis. 2009–2010 m. gimusiųjų amžiaus grupėje komandinių rungčių varžybose, kuriose dalyvavo net 17 komandų, Kipras Paulauskas, Eimantas Ančius ir Karolis Dervinis taip pat pasidalino 5–8 vietomis. Viltė Makarevičiūtė merginų grupėje puikiai startavo ir buvo patekusi į finalinį ketvertą, bet įvykus techninei klaidai, visa rungtis turėjo būti kartojama iš naujo, o kovojant antrą kartą savo grupėje Viltei pristigo laimės, gal koją pakišo ir per didelis džiaugsmas, kad ji – jau finale. Vaikinų, kurie gimę 2006–2005 metais, grupėje tradicinės karatė klubo „Danas“ sportininkai Pijus Nečiūnas ir Ignas Barštys užėmė dvi trečias vietas kumite (kova) rungtyje ir namo grįžo su medaliais.

Ne vienam rungtyniavusiam mūsų sportininkui pritrūko laimės ir varžybinės patirties, kad stipriu žingsniu žengtų iš ketvirtfinalio į varžybų pusfinalį. Konkurencija buvo įspūdinga – kai kuriose amžiaus grupėse dalyvių skaičius siekė nuo 35 iki 46 sportininkų.

Šiame vaikų čempionate startavo ne tik jaunieji mūsų sportininkai, bet ir tarptautinių teisėjų gretas papildė „Dano“ klubo treneriai: N. Motiejūnas (tarptautinės kategorijos teisėjas), Giedrius Motiejūnas (nacionalinės kategorijos teisėjas), Eligijus Šinkūnas (nacionalinės kategorijos teisėjas). Tai buvo puiki proga mūsų klubo teisėjams pasidalinti patirtimi ir praktika su teisėjais iš viso pasaulio.

Sveikiname sportininkus su puikiais startais, dėkojame tėveliams už kantrybę ir pradėsime ruoštis birželio mėnesį Austrijoje vyksiančiam II pasaulio Budo karatė vaikų čempionatui.

Palikite komentarą apie straipsnį