Zinkevičių šeima: Kęstutis, Monika ir dukrelė Smiltė.

Naujausi, Žmonės

Kanapės – sveikatai, skoniui ir grožiui

Giedrė ŠATAITĖ

Jakutiškiuose įsikūrę ūkininkai Kęstutis ir Monika Zinkevičiai vysto Lietuvoje gan retoką verslą – augina pluoštines kanapes. Nors šia veikla užsiima tik ketverius metus, jų produkcija jau žinoma visoje šalyje ir turi nemažą paklausą. Nuo praėjusių metų savo verslą jie pavadino „Kanapūkis“.

Miestiečiai pakeitė gyvenimo būdą

Kęstutis pasakoja, kad gimė ir augo Kaune. Studijavo verslo vadybą, vėliau ISM universitete baigė verslo administravimą. Po to pradėjo dirbti draudimo srityje.

2011 metais K. Zinkevičius perskaitė straipsnį apie pluoštines kanapes ir susidomėjo šiuo augalu.

Kai 2014-aisiais Seimas priėmė įstatymą, leidžiantį ūkininkams auginti ir eksploatuoti pluoštines kanapes, šeima nutarė užsiimti šios žemės ūkio kultūros auginimu.

Kadangi jie gyveno Kaune, norėjo netoli šio miesto išsinuomoti žemės, tačiau tai nepavyko. Tuomet 10 hektarų išsinuomojo Marijampolės, vėliau 18 hektarų – Panevėžio rajonuose.

Vieną hektarą kanapių pasėjo ir Kęstučio brolio Andrius žemėje. Ir dabar kanapių ūkyje darbuojasi ne tik Kęstutis su Monika, bet ir brolis, mama Aldona.

2015 metais šeima, nusipirkusi namą Jakutiškiuose, čia persikėlė gyventi.

Tikslas – aukščiausia kokybė

Kęstutis akcentuoja, jog pagrindinis jų tikslas – kad produktas būtų ekologiškas, aukščiausios kokybės. „Mūsų ūkis ekologinis, sertifikuojamas VšĮ „Ekoagra“, kuri prižiūri ekologinius ūkius, kad būtų tinkamai auginamos kultūros, tręšiamos ekologiškomis trąšomis ir būtų laikomasi kitų ekologinio ūkininkavimo taisyklių, – pabrėžia ūkininkas. – Įsirengėme ir aliejinę, kurioje spaudžiamas kanapių aliejus. Taip galime kontroliuoti visą gamybos procesą, todėl visus darbus – nuo sėklų parinkimo iki pakavimo – atliekame patys.“

Puokštė vitaminų, mineralų, riebiųjų rūgščių

K. Zinkevičius gali vardinti ir vardinti naudingąsias kanapių savybes: „Kanapių sėklų aliejus labai vertingas dėl sudėtyje esančių vitaminų A, B1, B2, B3, B6, C, D, ir E, kalcio, magnio, kalio, geležies, cinko ir kitų mikroelementų. Tai vienintelis augalas, sudėtyje turintis D vitamino, būtino kalio absorbcijai. Kanapių aliejus itin vertinamas dėl organizmui ir odai svarbių riebiųjų rūgščių: Omega-3, Omega-6 ir Omega-9, kurios sudaro net 80 procentų. Tai daugiausiai riebiųjų rūgščių turintis augalinis aliejus. Be to, kanapių aliejaus sudėtyje šios rūgštys yra būtent tokiu santykiu, kuris žmogui pats tinkamiausias (3:1). Kanapių aliejuje gausu amino rūgščių ir proteino. Žalią spalvą aliejui suteikia chlorofilas, kuris valo organizmą nuo kancerogeninių ir mutageninių medžiagų, saugo DNR nuo pakitimų. Kanapių aliejus palengvina moterų priešmenstruacinio sindromo sukeliamus nepatogumus bei daro teigiamą poveikį hormonų sistemai. Taip pat gerina virškinimą, stiprina imunitetą, sumažina „blogojo“ cholesterolio kiekį. Mokslininkų atliktais tyrimais įrodyta, kad kanapių sėklos mažina kraujo krešėjimą: tai gali apsaugoti nuo infarkto ir miokardo infarkto. Amerikos chemikų asociacijos tyrimų rezultatai parodė, kad kanapių sėklose yra daug a-linoleno rūgščių (įeinančių į omega–3 sudėtį) – tai gali patikimai apsaugoti nuo koronarinės širdies ligos ir tapti tobula prevencine vėžio priemone. Kanapių aliejus gali būti naudojamos ir kosmetikai – jis maitina ir minkština odą, atstato odos tonusą, šalina toksinus, stiprina plaukus, suteikia jiems blizgesio ir apimties.

Dar vienas produktas – kanapių proteinas. Jame yra 18 amino rūgščių grandis, iš jų 8 – nepakeičiamos, produktas taip pat turi svarbiausių riebiųjų rūgščių Omega-3 ir Omega-6, ląstelienos, svarbių mineralų – geležies, kalcio, cinko, ypač daug – fosforo, mikroelementų. Produktas turtingas antioksidantais, pavyzdžiui, vitaminais C, E, flavonoidais, skaidulomis, o krakmolo yra mažai. Kanapių proteino unikalumas tas, kad jis turi labai daug baltymų – daugiausia iš visų augalų. Kanapių proteinas – idealus papildas laikantis dietos ar tobulinant kūno linijas. Vegetarams ar veganams jis tiesiog būtinas. Proteinu galima pagardinti salotas, kitus daržovių patiekalus, žaliuosius kokteilius, vartoti sumaišius su vandeniu, sultimis ar riešutų pienu.“

Pirkėjams ūkininkai gali pasiūlyti ir lukštentų bei nelukštentų kanapių sėklų, gardžios kanapinės druskos, žvejams – pašaro žuvims.

Galima įsigyti Ukmergėje ir kituose miestuose

Savo produkciją K. ir M. Zinkevičiai parduoda „Ukmergės arbatinėje“, esančioje Vienuolyno g. 4-1. Taip pat ir „Rimi“ parduotuvėse, Utenoje, Klaipėdoje, Panevėžyje, kituose miestuose, taip pat tiesiai iš ūkio.

K. Zinkevičius sakė, kad norintys įsigyti kanapių produktų, taip pat gauti daugiau informacijos, gali pasiskambinti telefonu +370 610 810 52.

CBD aliejus atsiliepimai

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Marius :
    Tikriausiai dar ne visi žino, kad kanapių aliejų visai nesudėtingai galima pasigaminti namų sąlygomis ir patiems. Tereikia įsigyti buitinį aliejaus presą ir kanapių sėklų. Perkant sėklas iš ūkininkų 1kg kaina svyruoja apie 1.50~2€. Iš 1 kg sėklų galima išsispausti net iki 180~250ml gryno natūralaus aliejaus. Vadinasi 200ml buteliukas aliejaus jums kainuotų tik ~2€.Verta susimastyti. Na, o daugiau informacijos apie kanapių aliejų ir jo vartojimą galima rasti čia: https://aliejauspresai.lt/straipsniai/kanapiu-seklu-aliejus-grozio-ir-puikios-savijautos-saltinis/
  • X :
    Gali buti, kad jis ruosiasi rinkimams. Agnes gerbejas didysis.
  • dfgfdg :
    kiek galima apie juos rasyti, jau gal trecia karta. Gal jus tu kanapiu prisivalget? :D
  • Anonimas :
    Sėkmės Zinkevičių šeimai, valgiau kanapių sėklų, gėriau kanapių arbatą, naudoju kanapių aliejų maistui ir kosmetikai, ačiū

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas