Konkursą laimėjusi medikė turi daug tikslų ir planų.

Aktualijos, Naujausi

Per 23 tūkst. pacientų turinčiai gydymo įstaigai vadovaus Gitana Čepienė

Spalio 2-ąją rajono savivaldybėje vyko konkursas į Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovo pareigas, jį laimėjo šiuo metu VšĮ Ukmergės ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja medicinai dirbanti Gitana Čepienė. Pretendentų atranka turėjo vykti rugsėjo 27-ąją, tačiau buvo atidėta savaitei. Nors iš pradžių sulaukta dviejų pretendentų dokumentų, šią savaitę vykusiame konkurse dalyvavo tik vienas kandidatas.

Pretendavo du, bet konkurse dalyvavo vienas

Laikraštyje jau esame informavę, kad PSPC vadovo vieta atsilaisvino, kai nuo birželio mėnesio iš vyr. gydytojo pareigų pagal Lietuvos Respublikos darbo kodekso 57 straipsnio 1 dalies 3 punktą (darbuotojui atsisakius dirbti pakeistomis papildomomis darbo sutarties sąlygomis) pasitraukė Janina Galiauskienė. Ji PSPC vadovavo daugiau nei 20 metų. Rajono mero potvarkiu laikinai vadovauti Ukmergės PSPC paskirtas šeimos gydytojas Justas Šakalys. Jis ir buvo laikomas realiausiu pretendentu užimti šias pareigas.

Kadangi ilgokai buvo delsiama skelbti konkursą į atsilaisvinusią vyriausiojo gydytojo vietą, kilo įvairių pamąstymų tiek medikų bendruomenėje, tiek visuomenėje. Juolab kad Ukmergės PSPC nėra eilinė įstaiga, pas joje dirbančius medikus lankosi per 23 tūks. rajono gyventojų. Pasigirdo svarstymų, jog į centro vadovus jau yra numatytas konkretus asmuo, kiti kalbėjo, jog rajone veikiančių partijų atstovai nesutaria, kam turi atitekti šis postas.

Konkursas užimti PSPC vyriausiojo gydytojo pareigas paskelbtas rugpjūčio 16-ąją. Dokumentai buvo priimami 14 kalendorinių dienų po konkurso paviešinimo Valstybės tarnybos departamento interneto ir rajono savivaldybės interneto svetainėse.

Gimtosios žemės“ laikraštyje rašėme, kad gydymo įstaigos steigėja – rajono savivaldybės administracija – sulaukė dokumentų iš kelių pretendentų. Tuomet redakcijos kalbinta savivaldybės administracijos Personalo ir dokumentų valdymo skyriaus Personalo ir dokumentų valdymo poskyrio vedėja Kristina Bagdonavičienė sakė, kad kandidatų pateikti dokumentai atitiko keliamus reikalavimus. Tarp jų – turėti biomedicinos mokslų ar socialinių mokslų srities aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą išsilavinimą, magistro kvalifikacinį laipsnį, ne mažesnę kaip 2 metų vadovaujamo darbo patirtį. Taip pat visi pretendentai atitiko jiems keliamus specialiuosius kvalifikacinius reikalavimus.

Konkursas į Ukmergės PSPC vadovo pareigas turėjo vykti rugsėjo 27-ąją. Tačiau pasidomėjus apie rezultatus, paaiškėjo, jog iškilus tam tikroms aplinkybėms, norint patikrinti faktus, atranka atidėta iki spalio 2 dienos. Šią savaitę, antradienį, vykusiame konkurse jau sulaukta tik vieno kandidato – gydytojos G. Čepienės.

Medikė nuo 2017 liepos mėnesio eina VšĮ Ukmergės ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojo medicinai pareigas. Prieš tai ji dirbo Ukmergės PSPC poliklinikos vedėja, šeimos gydytoja.

Pradės nuo jaunų medikų paieškos

Gimtosios žemės“ kalbinta G. Čepienė sakė, jog dalyvauti konkurse nusprendė norėdama išbandyti visas pasitaikančias progas ir galimybes, be to, šis darbas susijęs su jos profesija. 1998 metais ji baigė Kauno medicinos akademiją (dabar – Kauno medicinos universitetas), kur įgijo medicinos gydytojo specialybę, vėliau KMU studijavo rezidentūroje ir įgijo šeimos gydytojo kvalifikaciją.

G. Čepienė patikino, jog jokiai politinei partijai nepriklauso ir neketina dalyvauti politikoje. Pasak gydytojos, jos apsisprendimui pretenduoti į vyr. gydytojo pareigas jokie politikai įtakos nedarė. Tačiau ji neneigė, jog pasiūlymų, paskatinimų bei padrąsinimų sulaukė iš savo kolegų, bendramokslių.

Kalbėdama apie vizijas, perspektyvas, numatomus darbus, ji tvirtino, jog pirmiausia reikia ieškoti naujų, jaunų medikų. Tai pagrindinė užduotis, kurią išsprendus sumažėtų eilės, pacientai laiku patektų pas savo šeimos gydytojus. Taip pat tarp artimiausių darbų G. Čepienė minėjo slaugos paslaugų teikimą namuose bei tam reikalingos medikų komandos formavimą: „Žmogiškųjų resursų įstaigoje pakanka, todėl būtina užtikrinti, kad šias paslaugas gautų visi, kam jų reikia. Kai buvau poliklinikos vedėja, bandžiau šią idėją įgyvendinti, bet nepavyko.“

Medikė užsiminė ir apie pirminėje grandyje teikiamas chirurgijos paslaugas. G. Čepienės teigimu, dabar PSPC chirurgas dirba labai mažu – 0,2 etatu, pacientų srautai dideli, žmonės pas jį nepatenka. Dėl prisirašiusiųjų patogumo būtina, kad chirurgas dirbtų bent puse etato.

Būsimoji Ukmergės PSPC vadovė norėtų prailginti ir įstaigos darbo laiką, kad šeimos gydytojai pacientus priiminėtų iki 19 valandos. Tam pakaktų pakoreguoti darbo grafikus. G. Čepienė tikisi, jog tai padaryti pavyks jau šiais metais.

Pagal Sveikatos apsaugos ministro įsakymą, jei gydymo įstaiga turi daugiau nei 10 tūkst. prisiregistravusių pacientų, o Ukmergės PSPC jų yra per 23 tūkst., turėtų dirbti koordinatoriai, kurie užsiimtų prevencinių programų priežiūra, švietimu ir kitais su tuo susijusiais reikalais. Koordinatoriumi galėtų būti medicinos slaugytoja.

Tarp ateityje vyriausiosios gydytojos laukiančių darbų, ji paminėjo ir siekį skaidrios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vardo.

Beje, nuo šių metų rugsėjo G. Čepienė vėl mokosi. Ji pasirinko verslo vadybos ir administravimo išlyginamąsias magistro studijas Kauno technologijos universitete. Šio universiteto dėstytojai atvyks į Ukmergę ir dirbs su 14 asmenų grupe, kurioje nemažai medikų, keletas švietimiečių, yra ir panevėžiečių. „Dirbant administracinį darbą reikalingos vadybos žinios“, – pridūrė medikė.

Kandidatavimą į PSPC vadovo kėdę laiko gera patirtimi

Į Ukmergės PSPC vyriausiojo gydytojo pareigas pretendavo du kandidatai. Tarp jų buvo ir šiuo metu laikinai įstaigai vadovaujantis gydytojas J. Šakalys. Tačiau į šį antradienį vykusį konkursą jis neatvyko.

Gimtąjai žemei“ medikas sakė, jog per savaitę persigalvojo ir nutarė nepretenduoti į įstaigos vyriausiojo gydytojo pareigas. „Esu jaunas, man tik 32 metai, todėl manau, kad dar anksti dirbti administracinį darbą, – kalbėjo J. Šakalys. – Save galiu realizuoti kitoje vietoje – dirbdamas mėgiamą darbą su pacientais.“

Vis tik gydytojas užsiminė, jog prieš konkursą suprato, kad prasidėjo politiniai dalykai ir jis nenusiteikęs juose dalyvauti. „Medicinoje politikavimui ne vieta, – mintimis dalijosi pašnekovas. – Kol Lietuvoje į sveikatos apsaugą kišis politikai, bus sunku. Turi būti tam tikras intervalas, kad medikai galėtų laisvai dirbti pacientų labui.“

Pasiteiravus, ar J. Šakalys priklauso Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijai, ar turėjo rajono konservatorių palaikymą, medikas tai paneigė: „Ne, taip nėra. Aš šiuo metu nepriklausau jokiai partijai.“

J. Šakalio taip pat klausėme, ar nepakišo jam kojos pretendentams į PSPC vadovo pareigas keltas reikalavimas turėti ne mažesnę kaip 2 metų vadovaujamo darbo patirtį? Gydytojas tai pavadino tik nepagrįstomis kalbomis. Pasak jo, dokumentai buvo priimti ir jie atitiko visus reikalavimus.

Nors šeimos gydytojas ir atsisakė dalyvauti konkurse, kandidatavimą į PSPC vadovo kėdę laiko gera patirtimi.

Šiuo metu J. Šakalys ne tik laikinai ėjo PSPC vyriausiojo gydytojo pareigas, bet laikinai vadovavo ir poliklinikai. Jo teigimu, kai gydymo įstaiga sulauks naujo vadovo, bus skelbiamas konkursas ir poliklinikos vedėjo pareigoms užimti.

Autorės nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • Anonimas :
  Ar dar nenusibodo tas pats per ta pati jau zinokit stipriai durnai atrodo,jau yra naujesniu temu.Patarciau geriau ka nors naudingo nuveikt...
  • Anonimas :
   Pritariu, užtenka šūdmaliauti;)
 • Anonimas :
  Justuk tu laimetojas
  • Anonimas :
   Laimes kūdikis kad viskas ramiai užglostyta o neperduota į atitinkamas struktūras
 • Pac :
  Darbstus zmones fejai ir jos klinikai dirba:))
 • Anonimas :
  DARBSTUS ZMONES IR KAIME NETINGI DIRBTI JUK IR TEN ZMONES GYVENA O TINGINIAI BIJO IR DISKUTUOJA
 • Anonimas :
  Pritariu, tikrai daug pasieks, gal kokios ambulatorijos direktoriumi net gali būti
  • Ir aš sakau :
   Pvz. Kadėnu kaimo sveikatos ministras.
 • pacientas :
  sekmes Justai, taip ir toliau su visais dokumentais dirbk kaip konkursui:))
 • Anonimas :
  IR AS PRITARIU DARBSTUS ENERGINGAS NEBIJANTIS JOKIO DARBO DAUG PASIEKS.SEKMES JUSTAI
 • pacientas :
  Sėkmės JUSTAI, esi puikus gydytojas,tikrai Tavęs laukia puiki ateitis.
 • Ruta :
  Manau ir ligonines ir pspc vsdovai ras bendra kalba, juk metus kartu dirbo o nuo normalaus istaigu bendradarbiavimo pacientai tik laimes. Sekmes Gitanai
 • pacientas :
  Jei kas buvo ligoninėj tai tikrai pastebejo kad daktarai neišsilakstė, tik stipriai atjaunėjo:) To linkiu ir poliklinikai, atjauninti kolektyvą būtina ir PSPC, ir tai Čepienė padarys be niekeno pagalbos. O jei išeis visi pijokai, tai pacientams tik į naudą, normalūs gydytojai tikrai liks jei jau nepabėgo IKI ŠIOL. Sekmės Čepienei, eikit į priekį neklausydama pavyduolių pletkų
 • Anonimas :
  Jau uztenka nesamones rasinet ,dziaukimes kad Ukmergeje yra verzliu jaunu zmoniu kurie stengiasi del visu musu .Stipriu zmoniu verzlumo geriems darbams JUSU pletkai nesustabdys.
 • Anonimas :
  Nemanau kad Cepiene ilgai prabus siame poste,soks pagal Civilkos dudele kol visi gydytojai issilakstys
  • anonymas nusišneka :
   Manau Čepienė dirbs sėkmingai visą kadenciją nepaisant durnų komentarų.O ligonineje padirbusi pavaduotoja įgavo patirties ir ta patirtis tikrai pravers. Sekmės Čepienei
  • mat gi :
   Žiūrėk kad tik Cvilka nešoktu pagal Gitanos dūdelę
 • Is salies :
  Sekant ivykius apie PsPc, skaitant straipsnius susidare ispudis kad Sakalys tikrai dar per jaunas vadovauti, tik gaila kad dalyvaudamas nesvariuose zsidimuose su Gal ,praktiskai uzdare kelius ir ateity uzimt vadovaujancius postus, reputacija pagadinta, pagarbos nenupirksi
 • Patarimas :
  Cepienes vietoj nepalikciau sito vyruko jokiose pareigose, susikompromitavo, negalima jokiu budu pasitiketi
 • Anonimas :
  Justukas nedalyvsvo politiniuose zaidimuose -cha cha:)Justuk buk vyras, pasakyk ksd konservstoriai stume, kad Reda fejos paliepimu pakoregavo dokumentus del to ir negalejai dalyvsut.Negalejai o norejai labai!!!! Juk neseniai buvo straipsniu pilni laikrasciai kaip sekmingai vadovsusi ka darysi ir t.t. Zisuriai susigadinsi autoritets toks jaunas budamas
 • ar tikrai ? :
  pakankamai objektyvus straipsnis , net nesitiki , kad čia GŽ. Sveikinimai Gitanai , o Šakaliukui išsiugdyti bent kokios savigarbos ir vyriškumo
  • Nu :
   čia jau Justui kaip "geroji fėja" pasakys
   • Justas Šakalys :
    Gal davai be fėjù;) Nesirkite jau ruduo, atvykite pasiskietyti gripo vakcina!!!
 • Šiaip :
  Taip Gitanos laukia didelis darbas,- iškuopti Galiauskų priterštą įstaigą.