R. Naujanytė: „Labai noriu pagyventi Reikjavike”. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Žmonės

Raminta Naujanytė-Bjelle išsikrausto į Islandiją

Laisvė RADZEVIČIENĖ

„Šiuos metus galėsiu pavadinti iššūkių metais”, – šypsosi dainininkė Raminta Naujanytė-Bjelle. Du koncertus surengusi Amerikoje, vieną Šveicarijoje, naujame LRT sezone turėsianti savo muzikinę laidą, gavusi pasiūlymą rugpjūčio 18 dieną Anykščiuose vesti tradicinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras” koncertą, dainininkė kraunasi lagaminus į Islandiją. Daugiau nei pusmetį Ramintai teks derinti darbus Lietuvoje ir mokslus Islandijos menų akademijoje.

„Niekaip nesitikėjau, kad mūsų laida apie jaunas, alternatyvias muzikos grupes atsidurs televizijoje, dabar reikės kažkaip derinti mokslus ir darbą”, – sako Raminta. Jos balse – daugiau džiaugsmo nei apgailestavimo: pasimokyti elekt-roninės kompozicijos Islandijoje ji visada norėjo – santūri Šiaurės estetika, sako, be galo žavi.

Savo naujosios laidos pavadinimo dainininkė kol kas neišduoda – sezonas televizijoje dar nepristatytas. Tik prasitaria, kad laidoje dalyvaus ne vien lietuviai muzikantai, ji rengiasi kviesti juos ir iš kitų šalių.

„Visą sezoną vedžiau „Dainų dainelės” konkursą, man patiko šis darbas, tačiau naujoje laidoje visko teks daugiau organizuoti,” – sako ir juokiasi prisiminusi, kad festivalio „Purpurinis vakaras” organizatoriai apie tai, jog ji veda „Dainų dainelę” nebuvo nieko girdėję. Štai kodėl jų pasiūlymas vesti didįjį festivalio koncertą yra dvigubai malonus.

„Toji scena man bus dar vienas šių metų iššūkis”, – jaudulio prieš festivalį neslepia Raminta.

Į Islandiją ji išvyksta rugpjūčio pabaigoje. „Tikiuosi, kad ten klostysis viskas kaip reikiant. Jau radau butą, susipažinau su Islandijos lietuviais. Labai noriu pagyventi Reikjavike”, – sako atlikėja.

Raminta neabejoja: bet kokia nauja galimybė, kelionė, bet kokia išvyka kūrybai suteikia spalvų. O būti spalvinga Bjellei patinka. Ir kalba ne tik apie plaukus, ji jau kurį laiką įnikusi į ieškojimus, kaip galima įdomiai pateikti muziką. Na, kad ir groti pianinu, kurio garsai, nukeliavę laidais į kompiuterio ekraną, virsta eilėmis. Arba savo bičiuliui, virtuvės šefui, sukurti grojančią sriubą. „Viena, be komandos, žinoma, nieko nepadaryčiau”, – savo kūrybos draugus visada prisimena Raminta.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • marta :
    saunuole Raminta teko klausyt jos atliekama Vytauto Kernagio daina baltas paukstis nuostabus balsas isjaustas atlikimas .Sekmes jai musu graziajai ir talentingai musu zemietei
  • Aš :
    Jo,labai mums įdomu.