Nuotrauka iš redakcijos archyvo.

Naujausi, Sveikata

„Likmerė“ ir „Saulutė“ susirūpino darbuotojų sveikatos stiprinimu

Asta KROGERTIENĖ

Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su uždarąja akcine bendrove „Likmerė“ ir vaikų lopšeliu-darželiu „Saulutė“, diegia sveikatos stiprinimo programą.

Minėtos įstaigos sudarė sąlygas visuomenės sveikatos specialistams susitikti su darbuotojais. Pastarieji buvo supažindinti su sveikatos stiprinimo galimybėmis. Pirmųjų susitikimų metu atliktos apklausos, skirtos įvertinti emocinę, protinę, fizinę, socialinę ir dvasinę žmonių sveikatą. Buvo vertinami testuojamo asmens atsakymai į pateiktus klausimus bei funkciniai (kintantys) rodikliai – stresas, kūno masės sudėtis, kraujospūdis, plaštakos jėga. Taip pat įvertinti nekintantys rodikliai – amžius, lytis ir genetinis paveldimumas.

Visuomenės sveikatos specialistė Svetlana Markevičienė pastebi, kad žmonės savo sveikatą linkę vertinti geriau, negu yra reali situacija. „Tai pastebime ne tik pokalbių metu. Kitokį vaizdą matome įvertinę atliktų matavimų rezultatus. Nepaisant to, kad yra kol kas nežymūs sveikatos sutrikimai, darbuotojai savo sveikatą dažnai vertina subjektyviai“, – sakė specialistė.

Darbuotojams pateikiant sveikatos veiksnių vertinimo analizę ir rekomendacijas, dažnai patariama dar kartą objektyviai vertinti savo sveikatą. Įžvelgiant didesnes rizikas, asmenims rekomenduota atlikti išsamius sveikatos tyrimus, padėsiančius įvertinti sveikatos būklę, išsiaiškinti, ar yra metabolinis sindromas. Taip pat patariama išsitirti vitamino D3, turinčio įtakos įvairioms organizmo sistemoms, kiekį. Rekomenduojama atsisakyti žalingų įpročių. Tuo pačiu informuojama, jog kovojant su žalingais įpročiais, pagalbą galima rasti Visuomenės sveikatos biure, pas dirbančius psichologus. Atkreipiamas dėmesys į fizinio aktyvumo svarbą ir pateikiamos PSO rekomendacijos, patariama peržiūrėti mitybos racioną.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Anonimas :
    Iki paprastu ceho darbuotoju si programa neatkeliavo taip ir liko uz uzdaru administracijos duru