Integruotą pamoką vedė V. Peldžienė.

Sveikata

Su gimnazistais kalbėjo apie valgymo sutrikimus

Antano Smetonos gimnazijoje buvo paminėta Tarptautinė diena be dietų, kurios metu vyko integruotos dorinio ugdymo ir sveikatos pamokos apie valgymo sutrikimus. Užsiėmimus vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vida Peldžienė ir socialinė pedagogė Agnė Gruodienė.

Mokiniai galėjo susipažinti su bulimijos ir anoreksijos simptomais, sužinoti, kas daro įtaką šių ligų atsiradimui, kokios būna pasekmės, kur galima kreiptis pagalbos. Nervinė anoreksija pasireiškia tuomet, kai žmogus siekia išlaikyti labai mažą svorį, o nervinė bulimija, kai nuolat persivalgo, o vėliau pats skatina vėmimą. Persivalgymo sutrikimas nustatomas, kai asmuo nuolat persivalgo ir tuo nesirūpina.

Pamokų metu, su specialios programėlės pagalba nuskenavę QR kodą, mokiniai atliko tęstą apie valgymo sutrikimus. Spręsdami kryžiažodį sužinojo apie dar vieną valgymo sutrikimą – ortoreksiją. Nors ši būsena yra tyrinėjama nuo 1997 m., bet ji dar nėra įtraukta į oficialų ligų sąrašą. Ortoreksija sergantys žmonės neadekvačiai stengiasi valgyti tik sveiką, ekologišką ir natūralų maistą, o sveikatos problemos ima ryškėti tuomet, kai šie ligoniai pasirenka itin ekstremalią dietą.

Integruotų pamokų metu gimnazistai aptarė taisyklingos mitybos reikalavimus: kokių produktų reikia vengti, kokius valgyti, kokia turėtų būti dienos raciono energetinė vertė. Panaudodami rekomendacinę priemonę ,,Rinkitės sveikus produktus. Keisk pasyvią veiklą į aktyvią“, moksleiviai aiškinosi, kiek teks fiziškai pajudėti suvalgius vieną ar kitą sveikatai nepalankų produktą.

Socialinė pedagogė A. Gruodienė iš darbo patirties pateikė pavyzdžių, kaip laikantis įvairių dietų sutrinka sveikata ir nukenčia mokslai.

Taip pat mokiniai, panaudodami projekto ,,Socialinio emocinio ugdymo sprendimai“ magnetinę maisto piramidę, atliko praktinį darbą.

„G. ž.“ inform.

Mokiniai sužinojo daug naujo apie dietų žalą.

FB „Ukmergės Visuomenės sveikatos biuras“ nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas