Eilėraščių rinkinio autorius J. Keleras ir aktorė J. Dapkūnaitė.

„Istorinė atmintis - dabarties ir ateities pamatas“, Kultūra, Naujausi

Pristatyta knyga „Virtuvėlė pilna Ukmergės“

Sigita ASTIKIENĖ

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Bibliografijos-kraštotyros skyriaus vedėja

 

Tęsdama šimtmečiui paminėti skirtus renginius, Vlado Šlaito viešoji biblioteka lapkričio mėnesį sukvietė draugėn poezijos mylėtojus. Gausus būrys ukmergiškių susirinko į Juliaus Kelero knygos „Virtuvėlė pilna Ukmergės“ pristatymą. Renginyje dalyvavo autorius poetas, vertėjas, dramaturgas, fotografas Julius Keleras ir aktorė Jolanta Dapkūnaitė.

J. Keleras baigė Juozo Tallat-Kelpšos aukštesniąją muzikos mokyklą, Vilniaus universitete įgijo lietuvių kalbos ir literatūros specialybę, o Ilinojaus valstybiniame universitete Čikagoje – laisvųjų menų magistro laipsnį. Dirbo redaktoriumi Lietuvos kino studijoje, asistentu Vilniaus universiteto Lietuvių literatūros katedroje, vėliau redagavo ir vertėjavo leidykloje „Lumen/Logos“. 1995–2001 m. buvo Niujorke (JAV) pranciškonų leisto savaitraščio „Darbininkas“ vyriausiasis redaktorius. 2003–2004 m. dirbo apžvalgininku LRT radijuje.

Autorius yra išleidęs daugiau kaip dešimt eilėraščių rinkinių: „Žiemos valtys“ (1988), „Baltas kalėdaitis“ (1990, Čikaga), „Sauja medaus“ (1995), „Sniegas, benamis, krentantis (2007), „Pažadink“ (2008), „Tai tu“ (2011), „Vėliau, gerokai vėliau“ (2013), „Erškėtuogės kopose“ (2015), „Nepaliekantis miestas“ (2020) ir kitus. Yra parašęs knygų vaikams, pjesių, sudaręs antologijų, išleido nuotraukų albumą „Vilniaus šaligatviai“ (2010). Poezija išversta į anglų, bulgarų, čekų, latvių, lenkų, slovakų, švedų, vokiečių ir kitas kalbas.

J. Keleras yra aktyvus tarptautinių poezijos festivalių dalyvis ir pats įvairiausiose Vilniaus vietose – galerijose, privačių menininkų erdvėse ir kitur – surengęs ne vieną dešimtį poezijos skaitymų. Už savo kūrybinę veiklą autorius įvertintas premijomis bei apdovanojimais: nominuotas „Poezijos pavasario“ laureatūrai (2008), įteikta Vilniaus miesto mero premija už eilėraščius Vilniui ir knygą „Vilniaus šaligatviai“ (2013), Jono Aisčio premija už eilėraščių rinkinį „Vėliau, gerokai vėliau“ (2014), Šarūno Šimulyno premija už knygą „Erškėtuogės kopose“ (2016) ir kt.

Knygoje „Virtuvėlė pilna Ukmergės“ – autoriaus vaikystės gyvenimo prisiminimai, susiję su jo artimais giminaičiais, to meto kasdiene aplinka, įvairiausiais daiktais, pojūčiais bei išgyvenimais. Renginyje eilėraščius iš knygos „Virtuvėlė pilna Ukmergės“ skaitė teatro, kino ir televizijos aktorė J. Dapkūnaitė, vaidinanti Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, atliekanti vaidmenis įvairių žanrų spektakliuose, daugumai televizijos žiūrovų pažįstama iš TV3 serialo „Pasmerkti“. Svečiai skaitė eilėraščius, knygos autorius pasidalino vaikystės prisiminimais, atsakė ir į publikos klausimus bei reakcijas.

Poetą su knygos pasirodymu sveikino jo bičiulis, buvęs bendramokslis ukmergiškis Romas Pivoras. Juodu kartu mokėsi Juozo Tallat-Kelpšos aukštesniojoje muzikos mokykloje ir nors vėliau keliai išsiskyrė, bendravimas nenutrūko ir abiem buvo malonu pasimatyti pristatant poezijos rinkinį, skirtą būtent Ukmergei. Su knygos atsiradimu sveikino ir ukmergiškis menininkas Arūnas Kulikauskas, prisiminęs judviejų pažintį tuomet, kai abu gyveno Amerikoje, Ukmergės literatų draugijos pirmininkė Rita Gelūnienė, pasidžiaugusi galimybe „pačiupinėti gyvą Julių Kelerą“, taip pat kiti renginio svečiai. Susirinkusieji dėkojo autoriui už pažadintus vaikystės prisiminimus, aktorei J. Dapkūnaitei už puikias jos LRT radijo laidoje „Vakaro lyrika“ skaitomas eiles. Po renginio buvo galima įsigyti tiek „Virtuvėlę pilną Ukmergės“, tiek dar vieną visiškai naują J. Kelero leidinį vaikams „66 istorijos tęsiasi“, gauti autoriaus autografą, dar pabendrauti…

Kristinos DARULIENĖS nuotr.

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas