Pamokos dalyviai atsakinėjo į edukacijos vedėjos L. Krivickaitės klausimus.

„Istorinė atmintis - dabarties ir ateities pamatas“, Jaunimas, Naujausi

M. K. Čiurlionio fondas Vepriuose pristatė iškilų menininką

Elena LIUTKUTĖ

Balandžio 13-ąją Veprių mokykloje-daugiafunkciame centre 4–10 klasių moksleiviams organizuotas M. K. Čiurlionio fondo renginys „Augame su M. K. Čiurlioniu“. Globalių neramumų fone fondo globojami atlikėjai supažindino moksleivius su Mikalojumi Konstantinu Čiurlioniu ir jo gyvenimu. „Augame su M. K. Čiurlioniu“ – tęstinis edukcinis projektas, pažindinantis jaunąją kartą su iškiliu Lietuvos menininku.

M. K. Čiurlionio fondo programos „Augame su M. K. Čiurlioniu“ projektų pagrindinė misija – supažindinti jaunimą su gerosiomis žmogaus vertybėmis, nušviesti šias vertybes įtaigiais būdais, meniškomis formomis. Visa tai daroma remiantis Lietuvos genijumi M. K. Čiurlioniu, jo menu ir idėjomis. Menų sintezė – tarsi instrumentas, kuriuo formuojamas jauno žmogaus mentalitetas, ugdomos gyvenimiškos vertybės.

„Į mokyklas vykstame su profesionalių aktorių ir muzikantų kuriamu originaliu spektakliu-koncertu-paroda (pamoka). Jo metu patraukliai pristatome didžiojo menininko kūrybą bei supažindiname su jo gyvenimu, idėjomis. Projektas „Augame su M. K. Čiurlioniu“ įgyvendina kūrėjo puoselėtą menų sintezės idėją, kur susijungia žodis, muzika ir dailė. Fondo edukaciniai projektai – tarpininkai tarp formalaus švietimo ir praktinės meninės veiklos, sulaukę susidomėjimo ir apkeliavę ne vieną Lietuvos miesto bei miestelio mokyklą, vaikų globos namus, sutrikusio intelekto centrus ir kt. Projektas vykdomas nuo 2009 m. O šiuo metu jo kryptis – kaimų ir regionų mokyklos, kadangi jos dažnai būna pamirštos ir iš vaikų nuostabos sprendžiant – labai trokštančios žinių”, – pasakojo edukacijos vedėja aktorė-režisierė Livija Krivickaitė.

Jaunieji Vepriuose vykusios interaktyvios pamokos dalyviai atsakinėjo į edukacijos vedėjos L. Krivickaitės klausimus ir už teisingus klausimus gavo atvirukus su M. K. Čiurlionio paveikslais. Labai daug nuostabos sukėlė kai kurių 9 klasės mokinių aktyvumas ir žinios apie garsųjį kūrėją. Edukatorė buvo gerai pasikausčiusi, bet Veprių mokiniai – irgi ne iš kelmo spirti.

Daugiausiai šypsenų ir šnabždesių mokiniams sukėlė atjauninta, nes tikrų išlikusių vaikystės nuotraukų nėra, menininko nuotrauka. Tai vaikams leido į neeilinio talento kūrėją pasižiūrėti iš kitos prizmės – suprantamesnį bendraamžį. Suskambus simfoninei poemai „Miške“ ir aktorei-edukatorei Livijai davus užduotį išgirsti mišką vasarą, mokiniai klausėsi ištempę ausis, kai kurie net užsimerkę, ir visi ieškojo savų atitikmenų miškui ir jo garsams.

Beje, visi norintys išgirsti gyvai atliekamą simfoninę poemą „Miške“, tai padaryti galės Ukmergės miesto šventės metu. Gegužės 27 d., penktadienį, Kadrėnų kaime esančiame monsinjoro A. Svarinsko parke, medžių apsuptyje, skambės ne tik poema „Miške“, bet ir daugiau kūrinių, kuriuos atliks smuikininkas Vilhelmas Čepinskis su simfoniniu orkestru..

„Kultūra, menas kiekvienam žmogui yra labai svarbu tiek kasdieninėje rutinoje, tiek gyvenime. Nebūtina būti menininku, groti instrumentais ar tapyti, kad būtum kūrybiškas. Kitas tokių renginių aspektas – skleisti žinią apie šį garsų menininką, nešti jo šviesą. Vaikai yra mūsų ir Lietuvos ateitis, ir tai turėtų būti prioritetas, į kurį reikia orientuotis“, – mintimis dalinosi projekto kuratorė Modesta Kuzmenkaitė.

Pasak projektų kuratoriaus Vytauto Paukštelio, „menas yra viena geriausių emocinių intelekto formų, taip pat ir dvasios atvaizdas, dvasinės plotmės užsiėmimas“. Vaikams tokių susitikimų reikia, nes jiems to stinga, šiuolaikiniame gyvenime mažai su tuo susiduria.

„Mes su šiuo projektu nešame žodį „vertybės“, o tarp jų yra dora, pasiaukojimas, draugo gelbėjimas ir kiti brangūs gyvenime dalykai, kuriais M. K. Čiurlionis vadovavosi. Bandome tai perteikti jaunimui, kad jie galėtų su tuo pirmiausia susipažinti ir tik tada pasakyti „man menas neįdomu“. Mums smagu, jei aplankyti vaikai bent jau susipažįsta su instrumentais, išgirsta, kaip jie skamba. Galbūt vienam iš dvidešimties klausytojų tai atsilieps jo sieloje, jis už to užsikabins ir gyvenime tai jam duos visiškai naujus, nepatirtus potyrius…“ – samprotavo V. Paukštelis.

M. K. Čiurlionio fondo galutinis tikslas ir misija yra apvažiuoti visas Lietuvos kaimo bei regionų mokyklas ir nešti M. K. Čiurlionio šviesą.

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas