„Ukmergės krašto atradimai“, Kultūra, Naujausi

Mugėje Art Vilnius’21 – ir Ukmergės atstovai

Spalio 15–17 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks tarptautinė šiuolaikinio meno mugė Art Vilnius’21. Joje Ukmergei atstovaus „Vilkamirgės“ galerija.

Šiemet mugėje dalyvaus 55 galerijos iš 12 pasaulio šalių: Lietuvos, Prancūzijos, Baltarusijos, Vokietijos, Ukrainos, Albanijos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Danijos, Italijos ir Rumunijos.

Ketvirtą kartą mugėje dalyvausianti „Vilkamirgės“ galerija pristatys grafikę Nijolę Vilutienę (Ingelevičiūtę), kurios grafikos ir akvarelių parodą ukmergiškiai turėjo progą pamatyti lygiai prieš metus.

Pasak „Vilkamirgės“ galerijos kuratorės Oksanos Judakovos, nors Nijolė seniai gyvena Vilniuje, ji yra trečios kartos ukmergiškė. Ukmergėje gyveno jos močiutė Konstancija Urbonavičienė, mama Vanda Urbonavičiūtė-Ingelevičienė apie 1950–1953 metus mokytojavo iš pradžių Ukmergės bazinėje mokykloje, vėliau – Antano Smetonos gimnazijoje. Ukmergėje dar stovi Nijolės vaikystės namas, kurį senieji miestiečiai galbūt žino kaip „amerikonų namą“.

Apie N. Vilutienę ir jos kūrybą menotyrininkė Gražina Kliaugienė yra rašiusi: „Nijolė nemeluoja, nespekuliuoja, neapgaudinėja. Be galo švariai ji brėžia moters ypatingumą, keistumą ir vienatvę šiame liūdname pasaulyje.

Iš kur ateina tas švarus kūrybos laukas? Manau, iš Nijolės prigimties, charakterio, gyvenimo būdo. Pažįstu ją jau daug metų, užtat galiu tik stebėtis – kaip čia yra, kad prie jos visai nelimpa gyvenimo purvas? Juk visus mus pasaulis lamdo ir niurko, kone visi anksčiau ar vėliau sužinome, kad didžioji dalis svajonių neišsipildo, kad po garsiomis tiesomis dažnai slypi melas, kad tikėti ir pasitikėti kitu žmogumi pavojinga ir rizikinga. Nijolę tie visi „žinojimai“ kažkaip aplenkė. Nuo jaunystės, kai kažkada seniai seniai gulėjome ant pilvų Juodkrantėje, žarstėme smėlį ir tyliai šnekučiavomės apie vaikus ir meną, iki dabar ji liko tokia pati – patikli, beveik naivi, vaikiška. Ir nuoširdi. Gal todėl žiūrėdama paskutiniuosius jos darbus nejučiomis galvoju – kaip svarbu žmogui, o ypač menininkui, jo vidinis tyrumas ir kaip nedaug to tyrumo belikę mūsų mene.“

„G. ž.“ inform.

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas