„Ukmergės krašto atradimai“, Jaunimas

Praūžė jaunimo festivalis JAU-JAU’21

Inga KERBELYTĖ-ORVYDIENĖ

Jaunimo laisvalaikio centro projektų administratorė

Festivalį inicijavo Jaunimo laisvalaikio centras, sukvietęs švęsti kartu Radviliškio, Panevėžio, Rokiškio, Pakruojo, Kupiškio, Šeduvos, Ramygalos, Širvintų ir Molėtų jaunimo centrų/erdvių jaunuolius. Festivalis – Jaunimo reikalų departamento finansuotos centro vykdomos programos „731 dieną aktyviai“ dalis – skatino bei lavino ne tik jaunuolių organizacinius, komunikacijos, bend-ravimo ir bendradarbiavimo gebėjimus, bet ir leido patirti festivalio dvasią, mokė laisvalaikį leisti prasmingai, skatino toleranciją kitaip mąstantiems ir atrodantiems.
Renginyje buvo gausu įvairių veiklų, pramogų, meninių, sportinių užsiėmimų. Jaunimas galėjo rinktis, ką veikti: linksmai laiką leisti ukmergiškių įrengtame „hamakyne“ bei lauko žaidimų ir muzikos kiemeliuose, sušilti vandens kubile, nusifotografuoti „fotošoko“ palapinėje. Taip pat išbandyti Ramygalos ir Kupiškio centrų atsivežtas irklentes, pasigalynėti Radviliškio jaunimo darbuotojų surengtose „didžiojo kamuolio“ futbolo rungtynėse, širvintiškių organizuotame tinklinio turnyre, linksmose molėtiškių estafetėse, išbandyti taiklumą rokiškėnų „petankės“ žaidime. Pasidžiaugti milžiniškais muilo burbulais siūlė Šeduvos jaunimo centras, o Pakruojo jaunimo darbuotojai kvietė išbandyti savo jėgas vaikštant lynu ir svaidant frisbio lėkštę.
Vyko ir unikalios kūrybinės dirbtuvėlės, kur jaunimas įvairia technika piešė ir čia pat eksponavo savo kūrinius. Ne tik jaunuolius, bet ir jaunimo darbuotojus sužavėjo Molėtų jaunimo centro atvežtos kūno bei plaukų dekoravimo priemonės. Išpieštais ir tamsoje šviečiančiais veidais jaunimas vėliau dūko diskotekoje, „matavosi“ didžėjaus pultą, naktinėjo prie specialiai festivaliui paruošto laužo. Norintys ramesnės veiklos – žiūrėjo naktinį pripučiamą kiną iš Kupiškio „atvykusiame“ didžiuliame ekrane ar mėgavosi naktine arbata ir desertu. Savo kontaktus, norus, pageidavimus ar palinkėjimus jaunuoliai paliko ant apšviesto „Draugystės medžio“. Nepamiršti šiemet ir jaunimo grupes atlydėję vadovai: jiems surengtas iššūkis „Kaukis už savo miestą“.
Antrąją dieną įvyko jaunimo centrų vadovų iššūkio apdovanojimai, kur pirmą vietą laimėjo ir pereinamąjį prizą išsivežė Molėtų jaunimo centro atstovai, surinkę daugiausia taškų. Apdovanoti ir originaliausiai pasipuošę festivalio dalyviai – dovanos įteiktos Ukmergės ir Ramygalos merginoms. Taip pat išdalinta daug prizų įvairių sporto rungčių nugalėtojams bei gražiausių piešinių autoriams. Prieš atsisveikinant laukė smagus Panevėžio jaunimo darbuotojų siurprizas – vakarykštės dienos foto ir video peržiūra, juk kartais šmaikštaujama, jog „jei iš ryto negėda, reiškia – prastai pasibuvai..“
Gerą nuotaiką ir pažadus susitikti kitais metais parsivežė visų centrų/erdvių jaunuoliai.

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas