„Ir senjorui, ir jaunam“, Jaunimas

Ukmergiškiai moksleiviai kviečiami rašyti laiškus Antanui Smetonai

Vasario 16-ąją prasidėjo LR prezidento Gitano Nausėdos inicijuota, kartu su LRT vykdoma akcija „Laiškas istorijai“. Ji vyks iki Kovo 11-osios. Vaikai kviečiami su istorinėmis asmenybėmis pasidalinti savo mintimis apie Lietuvos ateitį, padėkoti už ryškiausius darbus Lietuvos herojams ir kūrėjams, papasakoti jiems apie Lietuvą, kurioje gyvename šiandien.

Šūkiu „Iš širdies į praeitį“ akcijos iniciatoriai ir kūrėjai ragina vaikus atrasti asmenišką ryšį su jų miestų ir miestelių apylinkėse kūrusiais visai Lietuvai svarbiais herojais ar įkvepiančiomis asmenybėmis bet kur Lietuvoje.

Moksleiviai kviečiami parašyti asmenišką laišką savo istorijos herojui: kunigaikščiui ar rašytojui, partizanui ar knygnešiui, mokytojui ar mūsų laisvės kūrėjui.

Ukmergės rajono savivaldybė siūlo laiškus rašyti žymiausiam mūsų krašto veikėjui, pirmajam Lietuvos prezidentui Antanui Smetonai. Vaikai gali savo laiškus mesti į dekoruotą pašto dėžę, kuri pastatyta Užulėnio kaime, arba siųsti adresu labas@laiskasistorijai.lt.

Iš viso Lietuvoje bus penkiasdešimt tokių pašto dėžučių. Jų žemėlapį moksleiviai gali rasti tinklalapyje www.laiskasistorijai.lt.

Organizatoriai teigia, kad beveik mėnesį truksianti akcija – puikus metas tiek pamokose, tiek namuose prisiminti Lietuvą kūrusius žmones.

Įdomiausių laiškų autoriai, kuriuos apdovanos prezidentas G. Nausėda, bus paskelbti Kovo 11-ąją specialiojoje LRT televizijos laidoje „Įdomiosios pamokos. Kovo 11-oji“.

„G. ž.“ inform.

www.ukmerge.lt nuotr.

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas