Kultūra

Pretendentų į premiją sąraše – ir Lukenskų namų įkūrėjas

Kultūros ministerija paskelbė pretendentus į Vyriausybės kultūros ir meno premijas. Šiame sąraše – daugiau kaip 50 muzikos, teatro, dailės, literatūros, kitų kultūros ir meno sričių atstovų.

Tarp pretendentų yra ir menininkas Česlovas Lukenskas, vadinamas vienu ryškiausių Lietuvos šiuolaikinio tarpdisciplininio meno atstovų. Jo šeimos įkurta VšĮ Lukenskų namai sėkmingai gyvuoja Veprių seniūnijos Kultuvėnų kaime.

2006-iais šalia kelio į Sližius Rūta ir Česlovas Lukenskai įsigiję apleistus nebaigtos statyti pionierių stovyklos pastatus, juos sutvarkė, čia įkūrė šeimos rezidenciją bei pradėjo verslą. Duris atvėrė meno galerija, taip pat atsirado dirbtuvės darbui su moliu, medžiu, metalu ir kitomis medžiagomis.

Vaizdingoje vietoje esančioje rezidencijoje vyksta įvairios šventės, plenerai, stovyklos, koncertai, konferencijos, kino dienos, festivalis EXY. Lankytojai pamėgo Rūtos vedamus ,,Kalendorinių vaišių“ seminarus, pažintines išvykas gamtoje, Česlovo paskaitas ir praktinius užsiėmimus. Tapytojas, instaliacijų, objektų, vizualiojo meno kūrėjas Č. Lukenskas teigia, kad būtent šioje vietoje jam pavyko padaryti didžiausius savo gyvenime darbus – iš čia buvo išvežti darbai net trims parodoms.

Premijų laureatus atrinks Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisija. Vadovaudamasi komisijos sprendimu, Kultūros ministerija iki 2021 m. sausio 30 d. pateiks Vyriausybei tvirtinti nutarimo projektą dėl premijų skyrimo.

Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 Vyriausybės kultūros ir meno premijų. Jos atitenka Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus.

Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos nuo 1997 m. Nuo 2008 m. premijos dydis siekia 340 bazinių socialinių išmokų dydžių.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas