Moksleiviai dalyvavo edukacinėse išvykose.

Jaunimas

Savaitė stovykloje „Mokas“

Birželio 8–12 dienomis Veprių pagrindinėje mokykloje vyko dieninė vaikų stovykla „Mokas“. Po ilgų karantino savaičių mokiniai džiaugėsi galėdami susitikti ir bendrauti gyvai.

Pirmąją dieną Žalioji popietė vyko miške – stovyklautojai keliavo vaizdingais Veprių miškų keliukais, stebėjo aplinką, apžiūrėjo vabzdžių gaudykles, senuosius ąžuolus, gėrėjosi kraštovaizdžiu. Smagu buvo netikėtai sutikti buvusį miškininką Edvardą Ratautą, išgirsti įdomių pasakojimų apie miškų gyvūnus.

Edukacinės išvykos į Anykščius metu stovyklautojai aplankė Kavarsko šaltinį, siauruko stotį, Puntuką, smagiai pasivaikščiojo Lajų taku.

Trečiąją stovyklavimo dieną susipažino su žemyninės kopos Dumsių girioje aplinka ir augalija, pasidžiaugė itin švariu oru ir saugia vieta žaidimams. Grįždami stabtelėję Jonavos geležinkelio stotyje turėjo progą palyginti siauruko ir dabartinio geležinkelio bėgius.

Ketvirtadienį laukė saldi pramoga – stovyklautojai ėjo pas bitininką Rimą Jasaitį, kuris mielai papasakojo apie bičių darbus ir gyvenimą. Vaikai sužinojo apie medingus augalus, iš kurių darbščiosios bitės renka nektarą. Bitininko pavėsinėje gausu senovinių rakandų, kurių paskirtį vaikams teko atspėti.

Paskutiniąją stovyklos dieną poilsiavietėje prie Šventosios liepsnojo laužas, iškylautojai žaidė, piešė savo įspūdžius ir nekant-riai laukė, kada iškeps jų pačių į foliją suvyniotos bulvės.

Savaitė su draugais prabėgo labai greitai. Liko smagūs įspūdžiai ir naujų susitikimų jau kitais mokslo metais laukimas.

Apie stovyklą parašė pradinio ugdymo mokytojos Zita Bausienė, Danutė Jasaitienė, Vida Ramanauskienė.

„G. ž.“ inform.

 

Palikite komentarą apie straipsnį

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas